دوشنبه 21 دلو، 1398

ترامپ گوگل را به جاسوسی برای چین متهم کرد

دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا با انتشار پیامی در حساب توئیتر خود، شرکت گوگل را به جاسوسی برای چین و کمک به سرقت اطلاعاتی تجاری و فناوری متهم کرد.

به‌کزارش خبرگزاری مرکزی به نقل از خبرگزاری رسمی روسیه، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا با انتشار پیامی در حساب توئیتر خود، شرکت فناوری گوگل را به جاسوسی برای چین و کمک تجاری به ارتش این کشور از طریق هدایت سایبری اقتصاد آن متهم کرده است.

ترامپ در این پیام توئیتری نوشت: «گوگل، به چین و ارتش آن کمک می‌کند، اما به آمریکا نه [کمک نمی‌کند]. وحشتناک است! خبر خوب این است که آن‌ها [گوگل] به هیلاری کلینتون خبیث [در انتخابات کمک کردند] نه به ترامپ.»

جنرال جوزف دانفورد، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا در روز ۱۴ مارچ طی حضور در کنگره نسبت به اقدامات گوگل در مسائل نظامی ابراز نگرانی کرد. وی اعلام کرد پنتاگون نگران کمک‌های غیرمستقیم گوگل برای ارتقای ارتش چین و همکاری آن با این کشور است.

پاتریک شاناهان، سرپرست وزارت دفاع آمریکا نیز پیشتر از ارتباط مستقیم گوگل و چین در مسائل اقتصادی و نظامی خبر داده بود. وی مدعی شده بود سرقت سیستماتیک فناوری آمریکایی به وسلیه نهاد‌های چینی، عامل اصلی تسریع پیشرفت آن‌ها در بخش فناوری دفاعی بوده است.

طی سال‌های اخیر، آمریکا بار‌ها چین را به سرقت مادی و معنوی اطلاعات تجاری و فناوری متهم کرده به گونه‌ای که اتهام زنی درباره نقض حقوق مالکیت معنوی، روابط پکن و واشنگتن را تحت تاثیر قرار داده و ترامپ را به سمت راه اندازی جنگ تجاری با چین سوق داده است.

13,043 بازدید

به اشتراک بگذارید

خبرگزاری مرکزی - © 2020