دوشنبه 21 دلو، 1398

نتایج نهایی انتخابات پارلمانی ولایت قندهار اعلام گردید

کمیسیون مستقل انتخابات کشور امروز (سه‌شنبه) نتایج نهایی انتخابات پارلمانی ولایت قندهار را اعلام کرد.

در لیست تازه اعلام شده از سوی کمیسیون انتخابات، دو تغییر نسبت به لیست ابتدایی دیده می‌شود که خلیل احمد مجاهد جایگزین محمد عمرشیرزاد و «پروین نامه» جایگزین آرزو صافی شده اند.

براساس لیستی نهایی که از سوی کمیسیون انتخابات منتشر شده، سید مقتدا میران، داکتر محمود خان نصرت، روح الله خانزاده، حاجی سید احمد خادم، گل احمد کمین، سید احمد سیلاب، خلیل احمد مجاهد، انجنیر محمد عارف نورزی، فریبا احمدی کاکړ، ملالی اسحق زی و پروین نامه نمایندگان مردم قندهار در مجلس هفدهم می‌باشند.

با گذشت هفت ماه از انتخابات پارلمانی سال 1397 تا کنون کمیسیون مستقل انتخابات نتایج نهایی انتخابات پارلمانی 28 ولایت و حوزه‌ انتخاباتی هندوها را اعلام کرده و اما نتایج نهایی پنج ولایت دیگر به شمول کابل هنوز اعلام نشده است.

نتایج ابتدایی انتخابات پارلمانی کابل پیشتر از سوی کمیسیون انتخابات اعلام شد که با واکنش و اعتراضات شماری از نامزدان انتخاباتی روبرو شد.

انتخابات پارلمانی 28 میزان سال قبل پس از سه سال کشمکش های سیاسی از سوی کمیسیون مستقل انتخابات برگزار شد که در نهایت قبل از به اتمام رسیدن ماموریت این کمیسیون، رییس و کمیشنران آن بدلیل موجودیت فساد گسترده در این کمیسیون از سمت شان عزل گردید.

 

 

12,052 بازدید

به اشتراک بگذارید

خبرگزاری مرکزی - © 2020