دوشنبه 21 دلو، 1398

سه سال حاکمیت داعش در ولسوالی «اچین» ننگرهار

گزارش تکان‌دهنده‌ای از حاکمیت سه ساله‌ی داعش در ولسوالی «اچین» ولایت ننگرهار در رسانه‌ها منتشر گردیده که نشان از قصاوت و خشونت بی‌رویه‌ی این گروه تروریستی در افغانستان دارد.

به‌گزارش خبرگزاری مرکزی به نقل از طلوع نیوز، ولسوالی اچین ننگرهار که سه سال هسته مرکزی فعالیت‌های گروه داعش در شرق کشور بود، چند ماهی شده‌است که به تصرف دولت برگشته است و باشندگان آن دسته‌دسته به مناطق و خانه‌های‌شان باز می‌گردند.

اما داستان‌های سه سال حاکمیت داعش در اچین هنوزهم تکان‌دهنده است، مثل داستان احمد، کودک نه ساله که می‌گوید، جنگ‌جویان داعش او را از مکتب ربودند و چهار ماه به او آموزش‌های نظامی دادند.

احمد- باشنده اچین ننگرهار گفت: «ما را از طرف شب ویدیو نشان میدادند و در آن ویدیوها سر کافران را میزدند. میگفتند با کافران جنگ کنید، آنها را نزدیک تان نمانید و آنان را با کارد بزنید.»

ولی خانواده این کودک برای نجات پسر شان ناگزیر شد که از اچین فرار کنند، اما وقتی دوباره برگشتند خانه شان را ویرانه یی بیش ندیدند.

سید آجان- باشنده اچین ننگرهار گفت: «زمانی که جنگ های داعش و دیگران آمد این قبرستان از دست ازینا پر شد و تمامی خانه ها را نیز ویران ساختند.»

این ولسوالی در سه سال حاکمیت داعشیان روزگار دشواری را پشت سر گذاشته است.

امان الله – باشنده اچین ننگرهار گفت: «پسر من طوری شهید شد که نزده روز در قید آنها بود و در روز بیستم وی را به شهادت رساندند.»

اما شوق بازگشت به زندگی عادی در اچین بار دیگر زنده شده است و مردم بی هیچ مزدی برای هموار ساختن ناهمواری های اچین می شتابند.

 

13,182 بازدید

به اشتراک بگذارید

خبرگزاری مرکزی - © 2020