دوشنبه 21 دلو، 1398

رسانه‌های آمریکایی: ترامپ با دروغگویی در مورد ثروت خود، «دو میلیارد دالر» از یک بانک قرضه گرفته است

نیویورک تایمز گزارش داده است که بانک سرمایه‌گذاری آلمانی «دویچه بانک» درعرض چند دهه بیش از دو میلیارد دالر به دونالد ترامپ برای ساخت املاک وام پرداخت کرده است.

به گزارش خبرگزاری مرکزی، روزنامه نیویورک تایمز آمریکا در گزارشی بر پایه مصاحبه با بیش از ۲۰ مقام بانکی نوشت، این بانک سرمایه‌گذاری چند ملیتی در حالی چند بار به ترامپ وام پرداخت کرده که قبلا چندین مورد اخطار تجاری علیه ترامپ مطرح شده بود.

این گزارش درباره تاریخچه روابط میان ترامپ و این بانک در حالی مطرح  شده که کمیته‌هایی در کنگره آمریکا و دادستان کل ایالت نیویورک مشغول تحقیق درباره ارتباطات مالی ترامپ با دویچه بانک هستند.

بر اساس این گزارش نیویورک تایمز، ترامپ بارها در تلاش برای دریافت وام ازاین بانک در گزارش ثروت خود اغراق کرده است. به عنوان مثال یک بار زمانی که ترامپ تلاش داشته از دویچه بانک قرضی برای ساخت یک آسمان‌خراش در شیکاگو دریافت کند ثروت خالص خود را سه میلیارد دالر گزارش کرده اما این بانک نهایتا به این نتیجه رسیده که ارزش ثروت خالص ترامپ ۷۸۸ میلیون دالر است.

نیویورک تایمز نوشت، دویچه بانک با این وجود در سال ۲۰۰۵ قبول کرد به ترامپ بیش از ۵۰۰ میلیون دالر برای پروژه‌اش قرضه بدهد و این تصمیم بعد از آن از سوی دویچه بانک اتخاذ  شد که ترامپ در جریان چند پرواز با جت شخصی‌اش تلاش کرده بود تا نظر مساعد بانکداران را جلب کند.

در این گزارش تصریح شد، ترامپ سالها بعد و در سال ۲۰۱۰ مجددا برای گرفتن قرضه به سراغ دویچه بانک رفته تا بتواند بعدا با آن ملک تفریحی «دورال» را با زمین گلف و چشمه های معدنی آن به مبلغ ۱۰۰ میلیون دالر بخرد. در این زمان نیز دویچه بانک دوباره به این نتیجه رسید که ترامپ در اعلام ارزش ثروتش اغراق کرده و حتی ارزش برخی از املاکش را ۷۰ درصد بیشتر از ارزش واقعی آن اعلام کرده است.

با این وجود این بانک هم با پرداخت این قرضه و هم با پرداخت یک قرضه دیگر به ارزش ۴۸ میلیون دالر برای همان آسمان‌خراش در نیویورک که سال ۲۰۰۵ هم به آن قرضه داده بود، به ترامپ موافقت کرده است.

دویچه بانک همچنین طبق این گزارش در سال ۲۰۱۴ هم دوباره به این نتیجه رسید که ترامپ در تلاش برای دریافت قرضه به منظور خرید باشگاه راگبی «بوفالو بیلز» آمریکا دوباره در اعلام ثروتش اغراق کرده است.

13,180 بازدید

به اشتراک بگذارید

خبرگزاری مرکزی - © 2020