دوشنبه 12 جوزا، 1399

تلفات شدید سربازان ارتش در ولایت فاریاب

جنگجویان طالب شب گذشته بر چندین پایگاه در منطقه «ارکلیک» ولسوالی قیصار ولایت فاریاب حمله کردند که در نتیجه این حمله به سربازان ارتش تلفات شدید وارد شده است.

به‌گزارش خبرگزاری مرکزی، رحمت‏‌الله قیصاری، ولسوال قیصار به رسانه‌ها می‎گوید، در نتیجۀ حملۀ گروهی شب گذشتۀ جنگ‌جویان طالب بر چندین پایگاه امنیتی در منطقۀ «ارکلیک» این ولسوالی، 16 سرباز ارتش و 6 نیروی خیزش مردمی کشته شده‎اند.

در این درگیری چهار پایگاه سربازان ارتش نیز به دست جنگ‌جویان طالب سقوط کرده و 10 تن دیگر زخم برداشته‎اند.

آقای قیصاری می‎گوید، مسئولان امنیتی حکومت مرکزی برعلاوه این که تماس‎های تلفنی‎اش را پاسخ ندادند برای نجات جان این سربازان یک چرخ‏بال هم به این ولسوالی نفرستاده‌اند.

به گفتۀ ولسوال قیصار، در این درگیری 35 طالب کشته و 15 طالب دیگر زخمی شدند.

طاهر رحمانی، رئیس شورای ولایتی فاریاب با انتقاد از حکومت مرکزی می‎گوید، شش ماه می‎شود که جنگ در قیصار جریان دارد و در این مدت نزدیک به 300 نیروی امنیتی کشته شدند.

در این حال احمدجواد، سخنگوی لوای اول قول اردوی ۲۰۹ شاهین در فاریاب می‎گوید، به علت این که راه تمام پایگاه‏‌ها را جنگ‌جویان طالب ماین‎گذاری کرده‎اند و سربازان امنیتی به هر سو پراکنده شده‎اند، هنوز آمار دقیقی از تلفات شب گذشته در دست نیست.

منطقۀ «ارکلیک» که در 8 کیلو متری مرکز ولسوالی قیصار است، یک منطقۀ راهبردی به شمار می‌‏رود و در نزدیکی منطقۀ «شاخ» که مرکز جنگ‌جویان طالب است موقعیت دارد.

1,033 بازدید

به اشتراک بگذارید

خبرگزاری مرکزی - © 2020