دوشنبه 21 دلو، 1398

هزینه ساخت تونل «سالنگ جدید» توسط بانک توسعه آسیایی پرداخت می‌شود

مسئولان بانک توسعه آسیاسی در کابل گفته‌اند که همراه با حکومت روی بررسی‌های فنی پروژه «سالنگ جدید» کار می‌کنند و این بانک تأمین هزینه ساخت تونل جدید سالنگ را به عهده گرفته است.

به‌گزارش خبرگزاری مرکزی، «دیویت دول» معاون بانک توسعه آسیایی در کابل گفت، این بانک ضمن اینکه حکومت افغانستان را برای کارهای نخستین ساخت تونل جدید سالنگ کمک میکند در نظردارد که درآینده ها این پروژه را نیز تمویل نماید.

عملی شدن پروژه‌های زیربنایی در کشور برای بهبود عرضه خدمات عامه مهم خوانده می‌شود و بانک توسعه آسیایی یکی از بزرگترین تمویل کنندگان پروژه های زیر بنایی در افغانستان است.

همچنین مسوولان بانک توسعه آسیایی درکابل می‌گویند که امسال به شمول تمویل پروژه پژوهشی آب ارغنداب در قندهار، پروژه دوم تولید برق سولری را نیز در این ولایت تمویل خواهد کرد.

با عملی شدن پروژه پژوهشی آب ارغنداب قندهار در چارچوب پروژه بند دُهله و پروژه دوم تولید برق خورشیدی دراین ولایت ازمهم ترین برنامه‌های بانک توسعه آسیایی در افغانستان خوانده شده است

بربنیاد آمارهای بانک توسعه آسیایی در کابل، هم اکنون بیش از سی پروژه دربخش‌های مختلف کشور زیر کار است و میلیاردها دالر در این پروژه ها هزینه می‎شود.

12,929 بازدید

به اشتراک بگذارید

خبرگزاری مرکزی - © 2020