شنبه 4 جوزا، 1398

واکنش رئیس‌اجرائیه در مورد فرستادن نیروهای ویژه پولیس برای سرکوب هواداران عطا محمد نور در بلخ

عبدالله عبدالله رئیس‌اجرائیه در واکنش به جنجال‌های اخیر در بلخ با انتقاد از اقدامات محمداشرف‌ غنی رئیس جمهور کشور بخاطر فرستادن نیروهای ویژه پولیس به بلخ می‌گوید، نیروهای امنیتی نباید در برابر مردم قرار بگیرند.

رییس اجراییه حکومت می‌افزاید  که از نیروهای امنیتی فقط در برابر دشمن استفاده شود و نیروهای ملی باید فارغ از مسایل سیاسی و انتخاباتی عمل کنند.

آقای عبدالله تأکید می‌کند که نیروهای دفاعی و امنیتی نباید در برابر مردم قرار گیرند، چون مردم در روستاها و دورافتاده‌ترین مناطق کشور، داوطلبانه فرزندان‌شان را به صفوف نهادهای دفاعی و امنیتی می‌فرستند.

رییس اجراییه از رهبری سکتور امنیتی می‌خواهد که با منسوبان و زیردستان‌شان به‌ دور از تعلقات قومی و زبانی عمل کرده و وحدت ملی را در گفتار و رفتارشان به نمایش بگذارند.

آقای عبدالله گفت: «نقطه دوم در این راستان غیرسیاسی عمل کردن نیروهای دفاعی-امنیتی ما در تمام سطوح؛ دنبال کردن یک سیاست، سیاست ملی در کشور، که در آن منافع ملی مردم افغانستان، مصالح علیای کشور، بالاترین مسئله قانون اساسی کشور مهم‌ترین سند در برابر چشم شما باشد.»

به گفته آقای عبدالله، نیروهای دفاعی و امنیتی کشور، از مداخله در مسایل سیاسی و انتخاباتی خودداری کرده و در خط مصالح علیای کشور، قانون اساسی و منافع ملی حرکت نمایند.

آقای عبدالله در حالی بر غیرسیاسی عمل کردن نیروهای امنیتی و دفاعی تأکید می‌‌ورزد که روز پنج‌شنبه(۲۳ حوت) شهر مزار شریف گواه درگیری‌ها میان هواداران عطامحمد نور، والی پیشین بلخ، و نیروهای امنیتی بود.

389 بازدید

به اشتراک بگذارید

خبرگزاری مرکزی - © 2019