پنج شنبه 21 قوس، 1398

افزایش بی‌پیشینه رشوه ستانی در دانشگاه‌های آمریکا

دانشجویان آمریکایی از موج گسترده فساد مالی و رشوه ستانی در دانشگاه‌های آمریکا خبر داده می‌گویند، فساد مالی شایع شده در برخی از دانشگاه‌ها و دانشکده‌های این‌کشور بی‌پیشینه است.

به‌گزارش خبرگزاری مرکزی، به‌نقل از رویترز، یکی از دانشجویان دانشگاه معتبر «ییل» می‌گوید: «کل صنف ما به‌خاطر وقوع چنین مسئله ای در شوک و حیرت فرو رفته است.»

یکی دیگر از دانشجویان تاکید کرد شنیدن قضیه رشوه دادن و رشوه گرفتن مسئولان دانشگاه واقعا حیرت انگیز است، این خبر از آن دسته خبرهایی است که انتشار آن همه را شوکه کرد و به حیرت وا داشته است.

بروز فساد مالی در برخی کالج‌های آمریکا دانشجویان این‌کشور را بی‌انگیزه کرده است و بسیاری از آنها می‌گویند وقتی متوجه شدند در قبال تلاشی که می کنند چیزی عاید آنها نمی‌شود حالت سرخوردگی به آنان دست داده است.

در ارتباط با رشوه دادن به مربیان برخی کالج‌های دانشگاهی در آمریکا پنجاه نفر متهم هستند، که در این میان می توان به چهره‌های معروفی مانند فلیسیتی هافمن و لوری لاگلین، ستارگان هالیوود اشاره کرد.

این افراد ثروتمند برای ثبت نام فرزندان خود مبالغ هنگفتی پول به روسا و مربیان کالج ها پرداخت کرده اند. مقامات فدرال این پرونده را بزرگترین کلاهبرداری تحصیلی در تاریخ کالج‌های آمریکا دانستند؛ به‌طوری که دادگستری ایالات متحده این پرونده را به طور جدی پیگیری می‌کند و مستندات موجود نشان می‌دهد والدین متمول برخی دانشجویان در کل حدود 25 میلیون دالر به مربیان کالج‌های آمریکا رشوه پرداخت کرده اند.

حداقل 9 مربی و 33 پدر و مادر ثروتمند از جمله متهمان این پرونده هستند.

673 بازدید

به اشتراک بگذارید

خبرگزاری مرکزی - © 2019