جمعه 3 جوزا، 1398

توزیع پاسپورت‌های جعلی توسط «سی‌آی‌ای» به تروریستان داعش

یافته‌های تحقیقاتی نشریه «ینی شفق» ترکیه نشان می‌دهد که سازمان استخبارات آمریکا «سی‌آی‌ای» به تروریستان داعش پاسپورت جعلی ساخته و آنها را برای یک فعالیت تروریستی محرمانه‌ی دیگر آماده می‌کنند.

به‌گزارش خبرگزاری مرکزی به نقل اسپوتنیک، تصویری که در اختیار نشریه «ینی شق (Yeni Şafak) ترکیه قرار گرفته نشان می‌دهد که البغدادی خلیفه گروه تروریستی داعش در یک موتر زرهی آمریکایی نشسته است.

برعلاوه این، معلومات پخش شده که CIA تا اکنون از دو هزار داعشی از کمپ‌های تحت کنترول حزب کارگران کردستان تحقیق نموده و به 140 نفر آنها پاسپورت های جعلی توزیع کرده است.

مولف مطلب معتقد است که امریکا توطیه نو با داعش آماده می‌سازد. تروریستان را با نام‌های نو، اسناد و پاسپورت در چارچوب پلان‌های نو محرم امریکا از طریق عراق خارج می سازند.

سیا مناطق «کیسرا»، «بوسایرا»، «ال عمر» و «ثور» در دیرالزور، را مناطق نظامی اعلام داشته و بروی رفت و آمد مردم ملکی مسدود ساخته اند. در نواحی تحت کنترول نیروهای پنتاگون تحقیق اشخاص ویژه انتخابی صورت می‌گیرد. برخی از افراد مسلح تحت تحقیق به نقاط تجمع داعشیان در کمپ های تحت کنترول حزب کارگران کردستان در «الحسکه»، «الهول» و «ربکا» منتقل نمی‌شوند، بلکه به مرکز ویژه تجمع ابوهاشم CIA منتقل میگردند.

از دو هزار داعشی تحقیق شده است

از مراکز تحقیق که CIA ایجاد کرده همچنان نمایندگان استخبارات اسرائیل، فرانسه و انگلستان نیز بازدید می‌کنند. از جانب دیگر، بازهم در این کمپ‌ها برای اشخاص برگزیده سند هویت و پاسپورت اماده میشود و خروج آنها را از طریق عراق تامین می‌کنند.

تا به حال، طوریکه معلوم گردیده، در حدود دو هزار داعشی تحت بازپرسی قرار گرفته و به 140 نفر آنها CIA پاسپورت ها توزیع کرده است. تروریستان داعش در چارچوب پلان های محرم جدید امریکا به خارج از منطقه از راه عراق منتقل می‌شوند. و امریکا، بر اینکه با هزاران تن از مردم ملکی مانند افراد مسلح داعش برخورد میشود، چشم پوشی میکند. عده از آنهایی که سلاح بر زمین گذاشته زنده سوختانده و عده را بدون محاکمه و تحقیق اعدام کرده اند.

معلوم شده که ابوبکر البغدادی رهبر داعش تحت نظارت امریکایان فعالیت میکند. تصویر او در موتر زرهی امریکایی منتشر شده است. افراد مسلح داعش که از حملات در باغوض گریخته، نیز این تصویر را تائید کردند.

45 نفر ملکی کشته شده

تا به حال راجع به کشته شدن 45 باشنده محلی منطقه تائید شده است. در عین حال امریکا و افراد مسلح حزب کارگزان کردستان بیش از پنج تن طلا و 25 میلیون دالر دریافت کرده اند. تصویر ابوبکر البغدادی رهبر داعش در موتر زرهدار امریکایی پخش شده است.

در تصویر که به «ینی شفق»(Yeni Şafak)  منابع از صفوف اپوزیسیون سوریه داه است، همچنان دیده میشود که البغدادی در موتر جنگی امریکایی قرار دارد. اما منابع کدام معلومات راجع به این که این تصویر در کجا عکاسی شده، با نشریه در میان نه گذاشته اند.

541 بازدید

به اشتراک بگذارید

خبرگزاری مرکزی - © 2019