جمعه 3 جوزا، 1398

مذاکرات صلح قطر پایان یافت

مذاکرات صلح قطر میان نمایندگان جنگ‌جویان طالب و دیپلمات‌های آمریکایی دیروز سه‌شنبه (۲۱ حوت) پایان یافت.

به‌گزارش خبرگزاری مرکزی، زلمی خلیلزاد، نماینده ویژه امریکا برای صلح افغانستان در صفحه رسمی توییترش نوشت، نمایندگان هر دو جانب در مورد پیش نویس خروج نیروهای خارجی و تضمین برای مبارزه علیه «تروریسم» به توافق رسیدند.

خلیلزاد تاکید کرده است که برای رسیدن به صلح باید در موارد گفت‌وگوهای بین الافغانی و آتش بس همه جانبه توافق صورت گیرد.

او در ادامه نوشته است، زمانی که توافق بر پیش نویس جدول زمانی خروج نیروهای خارجی از افغانستان و اقدامات مؤثر مبارزه علیه «تروریزم» نهایی شد؛ باز طالبان و افغان های دیگر به شمول دولت کابل مذاکرات بین الافغانی بمنظور رسیدن به یک راه حل سیاسی و آتش بس همه جانبه را آغاز خواهند کرد.

نماینده ویژه امریکا برای صلح افغانستان تاکید کرده است: «تا زمانی که روی تمام موارد توافق به دست نیاید، هیچ توافق نهایی در کار نخواهد بود.»

از سوی دیگر، جنگ‌جویان طالب نیز با نشر خبرنامه‌ای از پایان مذاکرات صلح خبر داده و نوشت، در این دور مذاکرات در مورد آتش بس و مذاکرات با حکومت کابل هیچ‌توافقی صورت نگرفته است.

قابل ذکر است که دور پنجم مذاکرات صلح نمایندگان جنگ‌جویان طالب با دیپلمات‌های امریکایی که در آن ملاعبدالغنی برادر، معاون رهبر جنگ‌جویان طالب نیز حضور داشت برگزار شد. قرار است دور بعدی این نشست در پایان ماه جاری برگزار شود.

451 بازدید

به اشتراک بگذارید

خبرگزاری مرکزی - © 2019