چهارشنبه 26 سرطان، 1398

برگزاری نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد در امورد افغانستان

قرار است امروز دوشنبه (۲۰ حوت) شورای امنیت سازمان ملل متحد تشکیل جلسه داده و مسائل مرتبط با افغانستان را مورد بررسی قرار دهند.

به‌گزارش خبرگزاری مرکزی، گزارش اخیر آنتونیو گوترش منشی عمومی سازمان ملل متحد در مورد افغانستان امروز در شورای امنیت سازمان ملل متحد مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌گیرد.

منابع خبری گزارش داده‌اند که نشست شورای امنیت سازمان ملل در مورد افغانستان ساعت ده پیش از ظهر امروز به وقت نیویارک و ۰۶:۳۰ شام به وقت کابل آغاز خواهد شد.

از سوی دیگر دفتر نماینده دایمی افغانستان در سازمان ملل در صفحه تویترش نوشته است که حمدالله محب مشاور امنیت ملی کشور برای اشتراک در نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد در مورد افغانستان وارد نیویورک شده‌است.

سرمنشی سازمان ملل متحد در یک گزارش که به روز پنج‌شنبه هفته گذشته به شورای امنیت این سازمان ارائه شد گفته‌است، انکشافات جاری نشان می‌دهد که خیلی فرصت چشم‌گیر برای پایان جنگ ۱۷ ساله افغانستان وجود دارد.

آنتونیو گوترش همچنان گفته است که صرف از طریق گفتگوهای جامع بین‌الافغانی، می‌توان به توافق صلح پایدار دست یافت.

وی با اشاره به گفت‌وگوها میان مقام‌های امریکایی و طالبان در قطر ابراز امیدواری کرده که این مذاکرات منجر به گفت‌وگوهای مستقیم میان حکومت افغانستان و جنگ‌جویان طالب شود.

466 بازدید

به اشتراک بگذارید

خبرگزاری مرکزی - © 2019