جمعه 3 جوزا، 1398

سفر پنهانی نخست وزیر اسرائیل به افغانستان

«بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر اسرائیل در یک سخنرانی برای حزبش، افغانستان را در فهرست کشورهایی قرار داد که به عنوان نخست وزیر به این‌کشور آن سفر کرده است.

به‌گزارش خبرگزاری مرکزی، به نقل از رسانه‌های اسرائیلی، «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر اسرائیل در سخنرانی خودش برای اعلام نامزدهای حزب لیکود در انتخابات اپریل از کشورهایی نام برد که در دوره نخست وزیری‌اش به آنجا سفر کرده بود و نام افغانستان نیز در این فهرست درج شده است.

روزنامه اسرائیلی «جروزالم پست» نیز در مطلبی این پرسش را مطرح کرد که آیا نتانیاهو سفر پنهانی به افغانستان داشته است؟

نتانیاهو در این سخنرانی اظهار داشت که به عنوان نخست وزیر اسرائیل به کشورهای آمریکا، روسیه، چین، جاپان، برزیل، هند، چاد، عمان، افغانستان، قزاقستان، استرالیا و سنگاپور سفر کرده است.

پس از این سخنرانی اما نتانیاهو در توئیتر خود اعلام کرد که منظورش از افغانستان در واقع آذربایجان بوده است و به شوخی از احتمال سفر به افغانستان در دوره بعدی نخست وزیری‌اش در پیامی نوشت: «چه کسی می‌داند، شاید دوره بعدی».

گفتنی است که نتانیاهو در دسامبر سال 2016 میلادی به آذربایجان سفر کرده بود.

اسرائیل در چند دهه اخیر تلاش کرده است تا با کشورهای منطقه روابط خود را عادی‌سازی کند اما با توجه به مخالفت مردم مسلمان کشورهای منطقه، عادی‌سازی روابط کار ساده‌ای نیست و براساس گزارش‌ها، رژیم صهیونیستی در نظر دارد تا از نفوذ پاکستان برای رسیدن به این مهم استفاده کند.

1,396 بازدید

به اشتراک بگذارید

خبرگزاری مرکزی - © 2019