جمعه 9 حوت، 1398

کمیشنران گزینش‌شده جدید غیرمسلکی اند و بر اساس وابستگی‌های حزبی انتخاب شده‌اند

یک تن از نامزد کمیشنرانی که در برنامه انتخاب کمیشران حضور داشته است می‌گوید که در انتخاب کمیشنران جدید شایستگی و تخصص معیار نبوده بلکه آنها بر اساس وابستگی‌های حزبی و سیاسی انتخاب شده‌اند.

به‌گزارش خبرگزاری مرکزی به نقل از آوا، عبدالله احمدی یکی از نامزد کمیشنران در می‌گوید، نامزدان ریاست جمهوری در نشست (روز پنجشنبه 9حوت) با هم روی گزینش برخی افراد، قبل از ارایه برنامه‌هایشان با درنظرداشت مسایل قومی و حزبی به توافق رسیده‌بودند.

او خاطر نشان کرد که روز گذشته نیز در قسمت گزینش این افراد به شایستگی و تخصص شان هیچ توجهی صورت نگرفته است.
احمدی بابیان اینکه اکثریت کسانی که رای‌گرفتند وابسته به احزاب اند و افراد مستقل نتوانستند مطرح شوند، افزود: «رای‌گیری میان نامزدان براساس توافق قبلی صورت گرفته‌است.»
براساس گفته‌های احمدی؛ با گزینش افرادی که توان اعاده اعتبار از دست‌رفته کمیسیون‌های انتخاباتی را ندارند، احتمال سیاسی شدن این کمیسیون‌ها می‌رود.

او اضافه کرد : «این افراد نمیتوانند در مورد تعیین سرنوشت انتخابات‌های مجلس سنا و ریاست جمهوری اقدام عملی روی دست گیرند.»

در همین حال شاه‌سلطان عاکفی از دیگر افرادی که روزپنجشنبه در ارگ ریاست جمهوری برنامه‌ی خود را ارایه کرد می‌گوید که بیشتر چهره‌های وابسته به نامزدان به عنوان کمیشنر معرفی شده‌است.

1,096 بازدید

به اشتراک بگذارید

خبرگزاری مرکزی - © 2020