دوشنبه 12 جوزا، 1399

پشت پرده معاملات پولي در انتخاب كميشنران جديد كمسيون هاي انتخاباتي

منابعی که در جریان کمپاین‌های نامزد کمیشنران کمیسیون‌های انتخاباتی حضور داشته اند می‌گویند که برخی از کمیشنران گزینش شده با نامزدان انتخابات ریاست‌جمهوری وارد معاملات پولی شده‌اند به کاندیدان ریاست‌جمهوری تعهد کرده‌آند که در صورت کمیشنر شدن افراد آنها را در داخل کمیسیون انتخابات جابجا می‌کنند.

به‌گزارش خبرگزاری مرکزی، منابع آگاه به این‌خبرگزاری گفته‌اند که کمیشنران گزینش شده جدید با برخی از نامزدان ریاست‌جمهوری وارد معامله شده و تعهد سپرده اند که فرصت‌های موجود در کمیسیون را پس از کمیشنر شدن به افراد آنها واگذار کنند.

منابع می‌گویند: «متاسفانه در جريان انتخاب كميشنران جديد كمسيون انتخابات علاوه بر به فروش رساندن بسياري از اين فرصت‌هاي احزاب به افراد خاصي به فروش رسيده و در آخرين مورد عليرغم وجود افراد و چهره‌هاي لايق و تحصيلكرده، متاسفانه افرادي انتخاب شده اند كه به مراتب نسبت به كميشنران قبلي هم ضعيف تر و هم از تعهد كمتري برخوردار هستند.»

آگاهان امور وجود فساد و معاملات پنهانی در گزینش کمیشنران را تأیید کرده خاطرنشان می‌سازند که فرصت‌های ملی دموکراتیک چون انتخاب کمیشنران نباید به معامله گذاشته شود.

در همین‌حال، كارشناسان و ناظران انتخاباتي بشدت نسبت به انتخابات رياست جمهوري آينده و اين روند كه از هم اكنون بر اساس معاملات پولي و چوكي سنگ بناي آن گذاشته شده نگران هستند.

این درحالیست که کمیشنران قبلی کمیسیون انتخابات، بخاطر انجام تقلبات گسترده در انتخابات ولسی‌جرگه از وظایف‌شان سبک‌دوش شده و به لوی ثارنوالی معرفی شدند.

1,153 بازدید

به اشتراک بگذارید

خبرگزاری مرکزی - © 2020