دوشنبه 12 جوزا، 1399

استقبال خوب از محصولات زراعتی افغانستان در نمایشگاه «گولفود» دبی

در نمایشگاه چهار روزه صادر کنندگان مواد غذایی در شهر دبی امارات متحده عربی شرکت‌های افغانی موفق شدند چندین قرار داد به ارزش ۱۰۸ میلیون دالر را با خریداران مختلف به امضاء برسانند.

به‌گزارش خبرگزاری مرکزی، صادر کنندگان محصولات مواد غذایی کشور محصولات شان را در نمایشگاه جهانی «گولفود» در دبی برای پنج روز از ۲۸ دلو تا ۲ حوت سال روان خورشیدی به نمایش گذاشتند.

۲۷ شرکت افغانی میوه‌ها، زعفران، میوه‌های خشک، مساله‌جات، سبزیجات و آب میوه کشور را در این نمایشگاه به نمایش گذاشتند و 25 شرکت دیگر که در این نمایشگاه شرکت نکرده بودند با خریداران دیدار و گفت‌وگو کردند.

همچنان درجریان این نمایشگاه شرکت‌های افغانستان مؤفق به بستن چندین قرارداد قطعی و احتمالی به ارزش 108 میلیون و 800 هزار دالر شدند که این رقم 400 برابر بیشتر نسبت به ارزش معاملات نمایشگاه سال گذشته که 27 میلیون دالر بود، رانشان می‌دهد.

نوید محسنی، رییس شرکت کنگ زعفران و یکی از شرکت کننده‌گان این نمایشگاه، می‌گوید: «هدف ما این است که از فروشات عمده و فروشات پرچون روبیاوریم. درحال حاضر با یک خریدار از فروشگاه زنجیره‌ای کاریفور در حال مذاکره استیم. ما می‌خواهیم که زعفران ما در فروشگاه‌های جهانی در دسترس باشند.»

این نهمین سال پی‌درپی است که اداره انکشاف بین‌المللی امریکا از اشتراک بازرگانان افغانستان در نمایشگاه گولفود پشتیبانی می‌کند.

سال گذشته بیش از 98 هزار بازدیدکننده از 193 کشور جهان از این نمایشگاه دیدن کردند.

بازرگانان افغان با پشتیبانی برنامه‌های بازاریابی برای محصولات باغداری و زراعت تجارتی، توسعه زارعت زون شمال و شرق، تقویت زنجیرۀ ارزش محصولات زراعتی و مالداری با ارزش و ترویج زنجیره‌های ارزش-زون غرب ادارۀ انکشاف بین‌المللی امریکا در نمایشگاه گولفود 2019 اشتراک کردند.

1,969 بازدید

به اشتراک بگذارید

خبرگزاری مرکزی - © 2020