دوشنبه 21 دلو، 1398

جایزه بهترین بازیگر زن جهان در جشنواره «زیتو» به هنرپیشه افغان تعلق گرفت

لینا علم یکی از هنرپیشه‌های معروف کشور روز شنبه (۴ حوت) در جشنواره بین‌المللی سینمای «زیتو» در تانزانیا جایزه بهترین بازیگر زن را دریافت کرد.

��ینا علم بخاطر نقش مرکزی‌اش در فیلم «نامه‌یی به رییس‌جمهور» این جایزه را دریافت کرده و در برابر وی هنرپیشه‌های زن از کشورهای اوگاندا و هند نامزد این جایزه بودند که ستاره مشهور بالیوود «دپیکا پادوکون» نیز یکی از رقیبان او بود.

در این جشنواره، فیلم «نامه‌یی به رییس‌جمهور» در بخش‌های بهترین بازیگر مرد، بهترین بازیگر زن، بهترین کارگردان و بهترین بازیگر صحنه، نیز نامزد شده بود. سوژه این فیلم که در افغانستان ساخته شده است در مورد حقوق زنان در است.

این جشنواره بین‌المللی از حدود دو ماه پیش شروع شد که در آن فیلم‌های از افغانستان، چین، ایران، اندونیزیا، کینیا، نایجریه، فلیپین، استونیا، هند، ایتالیا، آفریقای جنوبی، کوریای جنوبی، اسپانیا، تانزانیا، تایلند، ترکیه، اوگاندا و زیمبابوه نامزد شده بودند.

لینا علم یک هنرپیشه، فعال اجتماعی و تهیه کننده فغان است. وی از سال 1998 میلادی تاکنون مشغول فعالیت در سینما بوده‌ است. او برنده جایزه بهترین بازیگر در بیشتر از ده‌ها جشنواره داخلی و خارجی شده‌ است.

14,326 بازدید

به اشتراک بگذارید

خبرگزاری مرکزی - © 2020