دوشنبه 12 جوزا، 1399

انتخابات ولسی‌جرگه در غزنی به‌صورت حوزوی برگزار می‌شود

والی غزنی می‌گوید، براساس توافق صورت گرفته درباره چگونگی برگزاری انتخابات در این ولایت، انتخابات پارلمانی غزنی به‌طور حوزه‌ای برگزار خواهد شد.

به‌گزاری مرکزی، «وحیدالله کلیمزی» والی «غزنی» اعلام کرد که اختلافات بر سر چگونگی برگزاری انتخابات پارلمانی در این ولایت به پایان رسیده است و آمادگی برای برگزاری انتخابات براساس جدول کمیسیون انتخابات صورت می‌گیرد.

وی افزود، پس از گفت‌وگو بین هیأت دولت و نمایندگان اقوام ساکن در ولایت غزنی توافق شد تا انتخابات به‌صورت چند حوزه‌ای برگزار شود.

کلیمزی به «صدای آمریکا» گفت: «براساس اطلاعات ما از کمیسیون انتخابات، غزنی به 3 به سه حوزه تقسیم خواهد شد ولی در حال حاضر جزئیاتی بیشتری در این باره در دسترس نیست و کار درباره اینکه کدام شهرستان‌ها در کدام حوزه قرار گیرد جریان دارد.»

به دلیل اختلافات درباره چگونگی برگزاری انتخابات پارلمانی غزنی بصورت تک یا چند حوزه‌ای، انتخابات در این ولایت بطور همزمان با دیگر ولایت‌ها برگزار نشد.

این در حالی است که مسایل امنیتی و عدم آمادگی کافی نهادهای برگزار کننده انتخابات از دیگر مشکلاتی است که سبب بی باوری شماری از نمایندگان شورای ولایتی غزنی به برگزاری انتخابات فراگیر در غزنی شده است.

انتخابات ولایت غزنی سال آینده در حالی برگزار خواهد شد که مقامات محلی می‌گویند 7 ولسوالی آن تحت کنترل جنگ‌جویان و 8 ولسوالی دیگر نیز در حال درگیری و نفوذ این گروه قرار دارند.

1,159 بازدید

به اشتراک بگذارید

خبرگزاری مرکزی - © 2020