شنبه 29 سرطان، 1398

انتقاد جنگ‌جویان طالب از تلاش‌های غنی بخاطر ضربه‌زدن به پروسه صلح

سخنگوی دفتر سیاسی جنگ‌جویان طالب با تاکید بر رسمیت یافتن دفتر قطر بیان داشت که اظهارات رئیس‌جمهور غنی مبنی بر ایجاد دفاتر این گروه در نقاط مختلف کشور برای ضربه‌زدن به روند صلح صورت گرفته است.

به گزارش خبرگزاری مرکزی، «سهیل شاهین» سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر به «رویترز» گفت که به جای گشایش دفاتر دیگر برای جنگ‌جویان طالب در داخل افغانستان، تمرکز باید رسمیت یافتن دفتر سیاسی کنونی این گروه باشد.

«اشرف غنی» روز گذشته در سفر به ولایت «ننگرهار» گفته بود، آماده است در صورت تمایل جنگ‌جویان طالب برای آنها در کابل، ننگرهار و قندهار دفتر سیاسی ایجاد کند.

شاهین در این باره گفت: «خواست ما درباره دفتر سیاسی روشن است، می‌خواهیم دفتر ما در دوحه توسط جامعه جهانی و سازمان ملل برسمیت شناخته شود.»

وی افزود: «با این پیشنهاد غنی در تلاش است موضوع را تغییر داده و به روند کنونی صلح لطمه بزند.»

هیئت مذاکره کننده جنگ‌جویان طالب و «زلمی خلیلزاد» نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغاستان در دور بعدی گفت‌وگوها قرار است ۲۵ فبروری در قطر با یکدیگر دیدار کنند.

وزارت خارجه آمریکا نیز با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد، خلیلزاد از روز گذشته دور تازه سفرهای دیپلماتیک خود را آغاز کرده و تا 28 ماه جاری میلادی قرار است از بلژیک، آلمان، ترکیه، قطر، افغانستان و پاکستان دیدار کند.

انتظار می‌رود گفت‌وگوها با محور آتش‌بس و خروج نیروهای خارجی از افغانستان برگزار شود.

775 بازدید

به اشتراک بگذارید

خبرگزاری مرکزی - © 2019