شنبه 29 سرطان، 1398

رئیس‌جمهور پیشین کشور: نشست مسکو آغاز برای مذاکرات بین ال‌افغانی است

رئیس‌جمهور پیشین‌کشور می‌گوید که نشست احزاب سیاسی با جنگ‌جویان طالب در مسکو می‌تواند گامی در راستای آغاز مذاکرات فراگیر بین‌الافغانی باشد.

به گزارش خبرگزاری مرکزی، نشست صلح مسکو قرار است برای دو روز با حضور نمایندگان جنگ‌جویان طالب و رهبران احزاب سیاسی در غیاب دولت برگزار شود.

شماری از بانفوذترین چهره‌های سیاسی از جمله محمد محقق، کریم خلیلی، عطامحمد نور، حنیف اتمر، حکمتیار و حامد کرزی برای حضور در این نشست به مسکو سفر کردند.

«حامد کرزی» رئیس جمهور پیشین کشور خاطرنشان کرد که نشست مسکو بین احزاب سیاسی و نمایندگان جنگ‌جویان طالب می‌تواند زمینه را برای آغاز مذاکرات فراگیر بین‌ال‌افغانی فراهم کند.

این در حالی است که دولت خواستار مذاکرات مستقیم با جنگ‌جویان طالب است اما این گروه از مذاکره با دولت خودداری و به‌جای آن با احزاب سیاسی مذاکره می‌کند.

اگرچه دولت با برگزاری این نشست مخالفت کرده است اما آقای کرزی این نشست را برای آغاز مذاکرات بین‌الافغانی صلح و پایان جنگ در این کشور مؤثر می‌داند.

کرزی خاطرنشان می‌سازد که مردم بی‌صبرانه منتظر پیشرفت‌های ملموس در روند گفت‌وگوهای صلح با جنگ‌جویان طالب هستند بنابراین نشست مسکو برای آغاز گفت‌وگوهای فراگیر صلح مهم است.

718 بازدید

به اشتراک بگذارید

خبرگزاری مرکزی - © 2019