شنبه 29 سرطان، 1398

جنگ‌جویان طالب در شاهراه «هرات-غور» از مسافران اخاذی می‌کنند

سخنگوی والی غور می‌گوید، مدتی است که جنگ‌جویان طالب در شاهراه «هرات-غور» اموال تاجران و مسافران را تاراج می‌کنند که این امر سبب خلق دهشت و حشت و گرانی مواد غذایی در این‌ولایت شده است.

به‌گزارش خبرگزاری مرکزی، عبدالحی خطیبی سخنگوی والی غور می‌گوید: «مدتی است طالبان در شاهراه هرات_غور دست به غارت خودروهای باربری و مسافری می‌زنند که این امر سبب وحشت مسافران و همچنین اخاذی از این افراد می‌شود.»

وی اضافه کرد: «اخاذی طالبان در این مسیر به مبلغ روزانه 5 الی 6 هزار افغانی می‌رسد که این موضوع باعث گران شدن مواد غذایی در غور شده است.»

برخی از شهروندان غور نیز تصریح کردند که طالبان مبالغی را برای رفت و آمد در شاهراه ها تعیین کرده و تنها کسانی قادر هستند از این مناطق عبور کنند که این مقدار را پرداخت کنند و اگر کسی این مالیات را پرداخت نکنند با واکنش تند طالبان مواجه می‌شود.

«حسن حکیمی» فعال مدنی در غور نیز از افزایش فعالیت طالبان و مخالفین مسلح دولت در میسر راه‌های مواصلاتی ابراز نگرانی کرده و حکومت را در تامین امنیت شاهراه ها ناتوان خواند.

وی گفت: «ولایت غور یکی از محرومترین ولایات در افغانستان است و این امر و از سوی دیگر بی توجهی مسوولان محلی و مرکزی سبب شده است تا طالبان به این ولایت آزادانه در این منطقه فعالیت داشته باشد.»

826 بازدید

به اشتراک بگذارید

خبرگزاری مرکزی - © 2019