شنبه 29 سرطان، 1398

داوودزی: هیچ‌توافقی میان جنگ‌جویان طالب و دیپلمات‌های آمریکایی در قطر صورت نگرفته است

محمد عمر داوودزی، نماینده خاص رئیس‌جمهور در امور صلح تصریح می‌کند که هیچ‌توافقی میان جنگ‌جویان طالب و نماینده وزارت خارجه آمریکا در قطر صورت نگرفته است.

به گزارش خبرگزاری مرکزی، آقای داوودزی می‌گوید: « مذاکرات در قطر با چهارچوب مشخص تری دست یافته، اما تاکنون در مورد هیچ موضوعی توافقی حاصل نشده است.»

بر اساس گزارش «سی‌ان‌ان»،‌ به‌تازگی دور چهارم گفت‌وگوهای صلح افغانستان میان آمریکا و جنگ‌جویان طالب در قطر به‌پایان رسیده و قرار است به‌زودی این مذاکرات مجددا آغاز شود.

در همین راستا خلیلزاد بعد از اتمام این مذاکرات به رسانه‌های غربی گفته است که جنگ‌جویان طالب و آمریکا به چهارچوبی برای پایان‌دادن به جنگ افغانستان رسیدند.

این رسانه آمریکایی در ادامه نوشت: «نماینده ویژه غنی در امور صلح افغانستان با بیان اینکه مذاکرات در قطر با چهارچوب مشخص تری دست یافته، اما تاکنون در مورد هیچ‌موضوعی توافقی حاصل نشده است.»

وی اضافه کرد: «جنگ‌جویان طالب به‌دنبال خروج برنامه‌ریزی‌ شده نظامیان آمریکایی از افغانستان است و همچنین آمریکا نیز به‌دنبال این است که جنگ‌جویان طالب به القاعده و داعش در افغانستان حمله کرده و اجازه ندهد این‌کشور به مکانی برای تروریسم تبدیل شود.»

از سال 2014 در افغانستان به‌گفته رئیس‌جمهور غنی 45 هزار نظامی جان خود را از دست دادند و این موضوع نشانه خوبی از بی‌ثباتی و ناامنی در کشور است.

724 بازدید

به اشتراک بگذارید

خبرگزاری مرکزی - © 2019