شنبه 26 اسد، 1398

ایران از پروسه صلح به مالکیت و رهبری افغان‌ها حمایت می‌کند

فرستاده‌ی ایران در نشست گروه بین المللی تماس خاطرنشان ساخت که کشورش از صلح به‌رهبری و مالکیت افغان‌ها حمایت می‌کند.

به گزارش خبرگزاری مرکزی به نقل از ایرنا، رسول اسلامی نماینده ایران در نشست «گروه بین المللی تماس» درباره افغانستان که در وزارت خارجه انگلیس برگزار شد، تصریح کرد که ایران از روند صلح در افغانستان با هدایت دولت این‌کشور حمایت می‌کند.

رسول اسلامی با اشاره به‌محوریت نقش دولت افغانستان در تلاش‌های صلح، بر لزوم مشارکت دولت و جناح‌های مختلف سیاسی و نیز ایفای نقش مؤثر کشورهای همسایه افغانستان در این روند تأکید کرد‌‌‌.

نماینده ایران در نشست گروه بین المللی تماس درباره افغانستان با تاکید بر اینکه روی‌کرد نظامی در افغانستان نتوانسته برای این‌کشور صلح و امنیت بیاورد، تصریح کرد اعلام جدول زمانی برای خروج نیروهای خارجی از افغانستان گامی عاقلانه در جهت فراهم‌کردن زمینه آغاز مذاکرات صلح در افغانستان خواهد بود.

وی همچنین بر لزوم برگزاری انتخابات آینده ریاست‌جمهوری در موعد تعیین‌شده تأکید کرد.
نشست «گروه بین المللی تماس» درباره افغانستان روز پنج‌شنبه، با شرکت نمایندگان بیش از 50 کشور و سازمان بین‌المللی و منطقه‌ای و نیز حضور شماری از نمایندگان جامعه مدنی افغانستان در لندن برگزار شد.

در این نشست که ریاست مشترک آن را «ادریس زمان» معاون سیاسی وزیر خارجه کشور و «مارکوس پوتزل» نماینده ویژه آلمان در امور افغانستان بر عهده داشتند، شرکت‌کنندگان، اوضاع سیاسی-امنیتی کشور، روند صلح، انتخابات اخیر پارلمانی، انتخابات آینده ریاست جمهوری‌، خطر داعش و تروریسم در افغانستان و منطقه و نیز مساله مواد مخدر و همکاری‌های اقتصادی با افغانستان را بررسی کردند.

715 بازدید

به اشتراک بگذارید

خبرگزاری مرکزی - © 2019