شنبه 29 سرطان، 1398

چین به «ایوانکا ترامپ» ۵ مجوز تجاری صادر کرد

درحالی‌که‌ جنگ تجاری میان واشنگتن و پکن هنوز شعله‌ور است، ایوانکا ترامپ دختر رئیس‌جمهور آمریکا توانسته است پنج مجوز تجاری را از پکن برای شرکت خود به ثبت برساند.

به گزارش خبرگزاری مرکزی به نقل از «نیوزویک»، دولت آمریکا درحالی مذاکرات تجاری با پکن را پیش می‌برد که ایوانکا ترامپ، دختر رئیس‌جمهوری آمریکا توانسته است پنج مجوز تجاری را از چین رای شرکت خود کسب کند.

مجوزهای تجارت لباس عروسی، عینک و مراکز نگهداری از کودکان روز یک‌شنبه(۳۰ جدی) برای ایوانکا به تایید رسیده است. همچنین مجوزهای دیگری در رابطه با دلالی، تامین بودجه برای امور خیریه و سرویس‌های هنری پیش‌تر به تصویب رسیده بود.

با وجود آنکه درخواست برای کسب این مجوز‌ها در سال‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ به ثبت رسیده بودند اما روند تایید نهایی آنها در ماه جاری باتوجه به مذاکرات تجاری میان واشنگتن و پکن انجام شده است.

براساس اعلام آسوشیتدپرس تا زمانی که اعتراضی در این‌باره انجام نشود قرار است این مجوزهای تجاری تا سه ماه آتی وارد فاز اجرایی شوند.

این در حالی است که چندی قبل برخی از کارشناسان نسبت به این موضوع ابراز نگرانی کرده بودند که اعضای خانواده رامپ می‌توانند باتوجه به سیاست‌خارجی کاخ‌سفید به سود خود بهره بگیرند.

روزنامه واشنگتن‌پست نیز در ماه آگوست گزارش داده بود، پس از آنکه همراهان ولیعهد سعودی در سفر به نیویورک هتل ترامپ را برای اقامت انتخاب کرده‌اند درآمدهای این هتل با افزایش مواجه شده است.

1,630 بازدید

به اشتراک بگذارید

خبرگزاری مرکزی - © 2019