چهارشنبه 29 جوزا، 1398

انتقاد شدید داکتر عبدالله از تقلب در انتخابات ولسی‌جرگه

رئیس‌اجرائیه با انتقاد از تأخیر در اعلام نتایج انتخابات ولسی‌جرگه و تقلبات گسترده در انتخابات گذشته گفت که این انتخابات با مشکلاتی به همراه بوده و دلایل آن نیز معلوم است.

به گزارش خبرگزاری مرکزی، داکتر عبدالله عبدالله در نشست امروز دوشنبه (۲۴ جدی) شورای وزیران گفت: «امروز متأسفانه نتایج انتخابات پارلمانی را نداریم، متأسفانه که انتخابات پارلمانی هم با مشکلاتی مواجه شده است که دلایل‌اش هم معلوم است.»

آقای عبدالله در مورد این‌که دلایل مشکلات انتخابات پارلمانی چه بوده است، چیزی نگفت اما اظهار امیدواری کرد که نتایج نهایی انتخابات پارلمانی به زودی اعلام شود و پارلمان جدید تشکیل شود.

آقای عبدالله دومین مقام‌ بلندپایه حکومت وحدت ملی است که نسبت به تأخیر اعلام نتایج انتخابات پارلمانی و تقلبات گسترده در این روند، انتقاد می‌کند.

پیش از این، سرور دانش، معاون دوم ریاست جمهوری با لحن تندی از عمل‌کرد کمیسیون‌های انتخاباتی انتقاد کرده بود.

آقای دانش گفته بود که کمیسیون‌های انتخاباتی در حق مردم افغانستان جفا و صنحه‌های مدنی و مشق دموکراسی مردم را به ابزار طعنه دوست و دشمن مبدل کرده است.

انتخابات پارلمانی در ۳۲ ولایت کشور به تاریخ ۲۸ و ۲۹ میزان و در قندهار با یک هفته تأخیر برگزار شد.

انتخابات پارلمانی غزنی قرار است همزمان با انتخابات ریاست جمهوری در ۲۹ سرطان سال آینده برگزار شود.

این انتخابات با مشکلات مدیریتی، تخنیکی و امنیتی فراوانی همراه بود. قرار گزارش‌ها کمیشنران و کارمندان کمیسیون در بدل پول در نتایج آراء تغییر آورده‌اند.

این در حالی است که چندی پیش نیز ناظران احزاب و نهادهای مدنی از تقلب گسترده در کمیسیون انتخابات پرده برداشته و تصریح کردند که بازشماری آراء زمینه خرید و فروش رأی را در کمیسیون انتخابات فراهم کرد.

556 بازدید

به اشتراک بگذارید

خبرگزاری مرکزی - © 2019