چهارشنبه 29 جوزا، 1398

جنگ‌جویان طالب حضور «ملا عبدالغنی برادر» در دفتر سیاسی قطر را تأیید کردند

منابع نزدیک به جنگ‌جویان طالب، تأیید می‌کنند که «ملاعبدالغنی برادر»، یکی از رهبران این‌گروه برای اشتراک در روند صلح افغانستان، به قطر رفته است.

به گزارش خبرگزاری مرکزی به نقل از طلوع نیوز، ملا عبدالغنی برادر دو ماه پیش همزمان با آغاز تلاش‌های ایالات متحده برای کشانیدن جنگ‌جویان طالب به میز گفت‌وگوها و سفر زلمی‌ خلیل‌زاد، نماینده ویژه امریکا برای صلح افغانستان، به پاکستان از یک زندان در پاکستان آزاد شد.

در همین حال، شیخ محمد بن عبدالرحمان آلثانی، وزیر خارجۀ قطر می‌گوید که دوحه یکجا با واشنگتن در روند صلح افغانستان کار می‌کند و وجود دفتر سیاسی طالبان در قطر یکی از نمونه‌های تلاش‌های قطر در روند صلح افغانستان است.

منابع نزدیک به جنگ‌جویان طالب نیز، تأیید می‌کنند که ملاعبدالغنی برادر، یکی از رهبران این گروه به قطر رفته است.

این منابع، می‌گویند که تاکنون در باره چگونگی عضویت ملابرادر در چارچوب هیئت سیاسی این گروه در قطر توافق نشده است، اما در آیندۀ نزدیک اعضای این گروه در این باره تصمیم خواهند گرفت.

ملاغنی برادر، دو ماه پیش همزمان با آغاز تلاش‌های ایالات متحده برای کشانیدن طالبان به میز گفت‌وگوها و سفر زلمی‌ خلیل‌زاد، نماینده ویژه امریکا برای صلح افغانستان، به پاکستان از یک زندان در پاکستان آزاد شد.

ملاعبدالغنی برادر 45 ساله پیش از بازداشت در سال 2010 در شهر کراچی پاکستان، معاون ملا محمدعمر، رهبر گروه طالبان بود.

او در زمان حاکمیت طالبان در کابل معاون وزیر دفاع بود و در کنار ملا محمدعمر یکی از بنیان‌گذاران گروه طالبان به شمار می‌رود.

472 بازدید

به اشتراک بگذارید

خبرگزاری مرکزی - © 2019