چهارشنبه 29 جوزا، 1398

دولت هند یک دیپلمات پاکستانی را بازداشت کرد

دولت دهلی‌نو پس از رد پیشنهاد مذاکره با پاکستان یکی از دیپلمات‌های این‌کشور را دستیگر کرده و امضاء او را جبرا روی برگه‌هایی گرفته است از محتویات آن هیچ اطلاعی در نداشته است.

به گزارش خبرگزاری مرکزی، به نقل از «جیو تی.وی»، دولت هند یکی از دیپلمات‌های پاکستانی را دستگیر کرده و او را ساعت‌ها در بازداشت نگهداشت.

گزارش‌ها می‌رساند که دیپلمات پاکستانی در طول مدت بازداشت مجبور به امضای فرم‌ها و مستنداتی شده که از محتوای آن اطلاعی ندارد.

اسلام آباد با اعتراض شدید نسبت به این اقدام دهلی نو، آن‌را مخالف قوانین دیپلماتیک دانسته و اعلام کرد: «هند باید پاسخ‌گوی اقدام خود باشد.»

پاکستان تصریح کرد: «ما حق پاسخ به این اقدام هند را برای خود محفوظ می‌دانیم و دهلی‌نو باید تمام اتهاماتی که علیه این دیپلمات وجود داشته را مستندا به ما اعلام نماید.»

با نزدیک شدن زمان انتخابات در هند به نظر می‌رسد دولت دهلی نو قصد دارد با تشدید اقدامات خود علیه پاکستان احساسات مردمی را به نفع خود تحریک کند.

از زمان روی کار آمدن عمران خان در پاکستان، دهلی نو تاکنون 2 بار پیشنهاد مذاکرات که از سوی اسلام آباد مطرح شده بود را رد کرده است.

پاکستان در سال 1947 با به نتیجه رسیدن یک بیداری اسلامی بزرگ توانست استقلال خود را به دست آورد ولی از آن زمان تا کنون اسلام آباد و دهلی نو جنگ‌های مختلفی را تجربه کرده‌اند.

427 بازدید

به اشتراک بگذارید

خبرگزاری مرکزی - © 2019