چهارشنبه 29 جوزا، 1398

نیروهای آمریکایی، تروریستان داعش را در بادغیس از چنگ طالبان نجات دادند

منابع محلی گفته‌اند، نیروهای آمریکایی در جریان یک عملیات ویژه ۴۰ تن از تروریستان داعش را از زندان طالبان آزاد کرده و با هلیکوپترها به مکان نامعلومی منتقل کردند.

گروه طالبان در یک سال اخیر عملیات‌های متعددی را برای پاکسازی شمال، شرق و غرب کشور از وجود گروه تروریستی داعش انجام داده است.

اگر چه حمایت نیروهای آمریکایی از گروه تروریستی داعش در کشور بارها خبرساز شده است اما این بار نیروهای آمریکایی به صورت آشکارا برای نجات جنگجویان داعشی از زندان طالبان در بادغیس اقدام کرده است.

منابع خبری اعلام کردند که نیروهای ویژه آمریکایی با حمله به زندان طالبان در ولسوالی «جوند» در ولایت بادغیس، 40 جنگ‌جوی داعشی را از زندان طالبان آزاد کردند.

«عبدالله افضلی» معاون شورای ولایتی بادغیس گفت: «گروه طالبان 6 ماه پیش 30 جنگجوی خارجی داعش را که شهروندان کشورهای ازبکستان، قزاقستان، روسیه و چین هستند را در ولسوالی «گرزوان» ولایت فاریاب اسیر کردند.»

وی خاطرنشان کرد که طالبان جنگجویان گروه تروریستی داعش را که در فاریاب بازداشت کرده بودند به منطقه «پنج بز» ولسوالی «جوند» در ولایت بادغیس منتقل کردند.

افضلی اظهار داشت: «نیروهای آمریکایی دو روز پیش مواضع طالبان در ولسوالی جوند را بمباران کردند و پس از آن با حمله به زندان طالبان، 40 جنگجوی داعشی را آزاد کرده و با بالگرد‌های نظامی با خود بردند.

«جمشید شهابی» سخنگوی والی بادغیس نیز عملیات نیروهای آمریکایی برای سرکوب طالبان و آزادی داعش در این ولایت را تائید کرده است.

وی تصریح کرد که نیروهای آمریکایی در عملیات نظامی در ولایت بادغیس 18 نفر از گروه طالبان را کشته و 40 جنگجوی داعشی را با خود برده‌اند.

«قاری یوسف احمدی» سخنگوی طالبان اعلام کرد که نیروهای آمریکایی به زندان این گروه در ولسوالی «جوند» در ولایت بادغیس حمله کرده و فتنه‌گران داعشی را آزاد کردند.

وی افزود: «نیروهای آمریکایی محافظان زندان را کشته و 40 جنگجوی داعشی را با خود بردند.»

احمدی تصریح کرد که این عملیات به صورت آشکارا برای آزادی زندانیان داعشی توسط نیروهای آمریکایی صورت گرفته است.

سخنگوی طالبان اظهار داشت: «در گذشته نیز هر زمانی که افراد طالبان علیه داعش اقدام کردند توسط نیروهای آمریکایی هدف بمباران قرار گرفتند.»

وی خاطرنشان کرد که پیش از این نیز نیروهای آمریکایی و افغان توسط بالگردهای نظامی در فاریاب 200 جنگجوی داعشی را از محاصره این گروه نجات داده بودند.

قاری یوسف احمدی تصریح کرد که عملیات نیروهای آمریکایی برای نجات زندانیان داعشی، آخرین تلاش نیروهای آمریکایی برای یاری رساندن و زنده نگه‌داشتن فتنه داعش در افغانستان است.

این در حالی است که روند حمایت از داعش توسط نیروهای آمریکایی در سال های اخیر به صورت قابل توجهی افزایش یافته است طوری که بارها اعتراض مقامات افغان و کشورهای منطقه را به همراه داشته است.

652 بازدید

به اشتراک بگذارید

خبرگزاری مرکزی - © 2019