چهارشنبه 29 جوزا، 1398

خرید ۱۵ هزار دستگاه بایومتریک جدید برای انتخابات ریاست‌جمهوری

کمیسیون انتخابات اعلام کرد که برای برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری سال آینده به شیوه الکترونیک در نظر دارد ۱۵ هزار دستگاه بایومتریک جدید خریداری کند.

به گزارش خبرگزاری مرکزی، با نزدیک‌شدن پایان دوره کاری حکومت وحدت ملی و زمان برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری کمیسیون انتخابات از خریداری دستگاه‌های بایومتریک خبر داده است.

این در حالی است که پیش از این نیز کمیسیون انتخابات برای برگزاری انتخابات پارلمانی بیش از 21 هزار دستگاه بایومتریک را خریداری کرده بود.

«عبدالعزیز ابراهیمی» معاون سخنگوی کمیسیون انتخابات خاطرنشان می‌کند که برای جلوگیری از تکرار اشتباهات گذشته و استفاده بهتر از سیستم بایومتریک این‌کمیسیون با احزاب سیاسی گفت‌وگو کرده است.

وی افزود: «کمیسیون انتخابات به احزاب سیاسی و نهادهای مدنی تعهد سپرده است تا نواقص در زمینه استفاده از دستگاه بایومتریک در انتخابات گذشته پارلمانی باردیگر تکرار نشود.»

این در حالی است که نهادهای نظارت کننده بر این باورند که کمیسیون انتخابات توان برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری را ندارد و باید اصلاحات قابل توجهی در این‌کمیسیون اعمال شود.

بنیاد انتخابات آزاد و عادلانه افغانستان نیز خاطرنشان می‌سازد که کمیسیون انتخابات طرحی برای اجرای اصلاحات ندارد به همین دلیل خرید دستگاه‌های بایومتریک بیشتر کارساز واقع نخواهد شد.

 

631 بازدید

به اشتراک بگذارید

خبرگزاری مرکزی - © 2019