سه شنبه 28 جوزا، 1398

کمک ۴۰ میلیون دالری آمریکا برای تأمین برق در ولایت بامیان

اداره انکشاف بین المللی آمریکا گفته است که ۴۰میلیون دالر به پروژه انرژی برق در بامیان با توجه به نیازمندی جدی باشندگان مناطق مرکزی کمک می‌کند.

به گزارش خبرگزاری مرکزی، «جیف کوهن»، سرپرست اداره انکشاف بین المللی ایالات متحده امریکا، بعد از ظهر روز سه شنبه (18جدی) با مسئولان حکومت وحدت ملی ملاقات کرده و کمک ۴۰ میلیون دالری این اداره برای تأمین برق در بامیان را اعلام نمود.

در این نشست سرپرست اداره انکشاف بین المللی ایالات متحده امریکا یا USAID نسبت به برنامه‌های کمکی دولت ایالات متحده امریکا برای توسعه و انکشاف درافغانستان توضیح داده گفت که روند همکارهای آن نهاد با دولت و مردم افغانستان همچنان ادامه دارد.

وی گفت که اداره انکشاف بین المللی ایالات متحده امریکا کمک به تطبیق پروژه‌های بزرگ انکشافی در زمینه‌های چون تقویت پروسه صادرات محصولات تولیدی افغانستان به بیرون از کشور، انرژی برق، انکشاف زیر بناها، پروسه‌های انتخاباتی، فراهم شدن خدمات مؤثر در عرصۀ صحت، معارف، زراعت و تمویل برنامۀ میثاق شهروندی را در سال‌جاری میلادی ادامه می‌دهد.

به گفتۀ وی، کمک چهل میلیون دالری امریکا به پروژه انرژی برق در بامیان با توجه به نیازمندی جدی باشندگان مناطق مرکزی یکی از برنامه‌های است که اداره انکشاف بین المللی امریکا روی دست دارد و در کنار این، زمینۀ دسترسی باشندگان مناطق مختلف افغانستان به انرژی برق بادی نیز توسط این اداره تحت بررسی قرار دارد.

سرپرست اداره انکشاف بین المللی ایالات متحده امریکا افزود که کمک‌های دولت آن کشور به برنامه حکومت افغانستان برای اصلاحات در نهادهای عدلی و قضایی در سال جاری میلادی همچنان ادامه یافته و نهادهای مختلف امریکایی از جمله سفارت آن کشور در کابل نیز در این برنامه، حکومت وحدت ملی را یاری می‌رساند.

این مقام آمریکایی از برنامه Promote یا توانمند‌سازی زنان درافغانستان به عنوان یکی از برنامه‌های مهم کمکی دولت امریکا در افغانستان یاد کرده افزود که تاکنون حدود ده هزار خانم از طریق این برنامه به اشتغال دست یافته و قرار است که در ختم برنامه پروموت 75 هزار زن صاحب شغل شوند.

1,573 بازدید

به اشتراک بگذارید

خبرگزاری مرکزی - © 2019