چهارشنبه 29 جوزا، 1398

تلاش حکمتیار برای ایجاد یک جبهه جدید سیاسی

گلبدين حكمتيار رهبر یکی از شاخه‌های حزب اسلامی مدتی است که تلاش‌های جدی را برای ایجاد یک جبهه جدید سیاسی به راه انداخته است.

او در این اواخر به خانه‌های افراد و شخصیت‌های ذی‌نفوذ سیاسی و کسانی رفته است که حتی بر علیه آن‌ها در گذشته خصمانه‌ترین اظهارات را داشت.

در چند روز اخیر، حکمتیار پس از ملاقات به «حاجی محمد محقق» شب گذشته به منزل جنرال دوستم رفته است و از وی خواست که معاون اول تکت انتخاباتی اش را از میان ترک‌تباران برای او معرفی کند.

گفتنی است که حکمتیار در اولین مصاحبه‌اش بعد از بازگشت از کمپ شمشتوی پاکستان به کشور، از جنرال دوستم به عنوان یک جنایتکار نام برده و گفته بود که او باید بخاطر جنایت‌هایش از ملت معذرت بخواهد. او که خودش دو سال مکمل کابل را از چهار آسیاب راکت باران می‌کرد؛ خود را بی‌گناه اعلام کرد و از معذرت خواستن ابا ورزید

حکتیار با چنین سابقه سیاسی تاریک و جنایت‌کارانه‌ای در تلاش ایجاد جبهه سیاسی جدید است و برای تشکیل یک تیم انتخاباتی مقتدر به خانه رهبران سیاسی رقیب و حتی دشمنان دیروز خود می‌رود. دیده شود که قضاوت مردم در خصوص حکمتیار و افرادی که در انتخابات با او هم‌پیمان می‌شوند چه خواهد بود.

1,156 بازدید

به اشتراک بگذارید

خبرگزاری مرکزی - © 2019