شنبه 16 حمل، 1399

آمریکا هفت فروند هواپیماهای «ای.سی-۲۰۸» به ارتش افغانستان می‌دهد

وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که روند تجهیز نیروی هوایی ارتش افغانستان را اجرایی خواهد کرد و به زودی ۷ فروند هواپیمای جنگی «ای.‌سی-۲۰۸» را به ارتش افغانستان تحویل می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری مرکزی، پنتاگون در گزارش اخیر خود اعلام کرد که در نظر دارد تا 3 ماه آینده 7 فروند هواپیمای جنگی ای.سی 208 را به نیروی هوایی افغانستان تحویل دهد.

بر اساس این گزارش قرار است ارتش افغانستان نخستین هواپیمای «ای‌.سی 208» را تا ماه آینده دریافت کند و تا پایان ماه مارچ نیز مابقی این هوپیماها را از آمریکا تحویل بگیرد.

وزارت دفاع آمریکا تصریح کرد که علاوه بر هواپیماهای جنگی، 5 فروند بالگرد تهاجمی «ام.‌دی 530» و 30 فروند بالگرد «بلک‌هاوک» را نیز به ارتش افغانستان تحویل داده است.

در یک سال اخیر فرماندهی نیروهای آمریکایی در افغانستان بارها گفته است که نیروهای هوایی افغانستان به چند برابر افزایش خواهند یافت و هواپیماهای بیشتری دریافت خواهند کرد.

به گفته «اشرف غنی» رئیس جمهور کشور قرار است تا سال 2020 میلادی نیروی هوایی به طور کامل تجهیز شود.

واشنگتن در برنامه چهار ساله خود بودجه هفت میلیارد دالری را به منظور افزایش توانمندی‌های نیروی هوایی افغانستان در نظر گرفته است.

نیروی هوایی افغانستان اکنون 120 فروند هواپیما در ناوگان هوایی خود دارد که شامل هواپیماهای «Cessna 208»،  سوپر توکانو و هواپیماهای ترابری «سی-130» می‌شود.

1,111 بازدید

به اشتراک بگذارید

خبرگزاری مرکزی - © 2020