سه شنبه 28 جوزا، 1398

تحقیر نتانیاهو توسط مقام ارشد استخباراتی ایران

نخست وزیر اسرائیل در جدیدترین اظهاراتش درباره ایران ادعا کرده بود که جاسوسان این کشور به طور دوره ای از تاسیسات هسته‌ای ایران بازدید می‌کنند. ادعایی که سبب شده وزارت اطلاعات ایران حقیقتی تلخ را برای این مقام اسرائیلی باز یادآوری کند.

اینکه در ماه‌های گذشته یک وزیر دولت نتانیاهو به دلیل جاسوسی برای ایران بازداشت شد و به این دلیل نتانیاهو در بین سیاست‌مداران اطرافش تحت فشار است.

نخست وزیر اسرائیل که با تکرار ادعاهایش درباره سلاح‌های هسته‌ای، مرکز قالین شویی «تورقوزآباد» را مرکز مخفی دپوی سلاح‌های اتمی نامید و به سوژه رسانه‌های دنیا بدل شد، این بار هم ادعاهایی از این دست داشته و اذعان داشت که تشکیلات اتمی ایران را به سادگی رسد می کنند.

این گفته‌های او را این بار وزارت امنیت ملی ایران پاسخ داده است.

در این گفت‌وگو که توسط معاون ضدجاسوسی وزارت امنیت ملی ایران در خبرگزاری ارانی «ایسنا» به نشر رسیده آمده است: «نتانیاهو حق دارد از این داستان‌سرایی‌ها داشته باشد؛ زیرا او به خاطر افشاء شدن جاسوسی وزیر اسرائیل برای جمهوری اسلامی ایران و نفوذ گسترده دستگاه‌های اطلاعاتی ایران در سرویس‌های اطلاعاتی(استخباراتی) اسرائیل تحت شدیدترین فشارهای داخلی و خارجی قرار دارد.»

او یادآورشد:«نتانیاهواخیرا به شاباک (سازمان امنیت داخلی اسرائیل)دستور داده طی 6 ماه کلیه مقامات سیاسی‌، امنیتی و اعضای کنست را از حیث ارتباط با استخبارات ایران تحت بررسی‌های چندجانبه اطلاعاتی و امنیتی قراردهد و این دستور بیانگر واقعیاتی است که نیاز به توضیح ندارد.»

856 بازدید

به اشتراک بگذارید

خبرگزاری مرکزی - © 2019