سه شنبه 28 جوزا، 1398

جزئیات جدید قضیه ترور جنرال رازق افشاء شد

معاون اول مجلس نمایندگان اعلام کرد که قاتل جنرال رازق از شناسنامه‌های جعلی توزیع شده در روند انتخابات کار گرفته است.

به گزارش خبرگزاری مرکزی،همایون همایون معاون اول مجلس نمایندگان در نشست عمومی روز دوشنبه (26 قوس) این مجلس گفت: «در مساله ترور جنرال رازق از یک تذکره جعلی که در روند انتخابات توزیع شده بود کار گرفته شده است.»

آقای همایون با انتقاد از حکومت افزود، وقتی یک شخصی که با استفاده از شناسنامه جعلی توانست جنرالان ما را به شهادت برساند ولی هیچ کس مسوولیت این کار را به دوش نمی گیرد.

به گفته او، یک کاغذ عادی که به طور جعلی در روند انتخابات به عنوان شناسنامه به مردم توزیع شد سبب کشته شدن یک جنرال قهرمان شده است.

جنرال رازق جنرال رازق فرمانده پولیس قندهار دو روز قبل از انتخابات پارلمانی 28 میزان پس از یک نشست امنیتی با فرمانده عمومی ناتو توسط یک محافظ زلمی ویسا والی قندهار مورد تیر اندازی قرار گرفت.

شخصی که برای این حمله زمینه‌سازی کرده بصیر نام دارد و مسوول محافظان والی قندهار بوده است و در روز حادثه به پاکستان فرار می‌کند و احتمالاً هم اکنون در چمن پاکستان زندگی می‌کند.

ریاست امنیت ملی گفته که تلاش‌ها برای گرفتاری مظنون اصلی به نتیجه نرسیده است.

لازم به ذکر است که در تاریخ 18 اکتبر سال جاری؛ در حمله طالبان به دفتر والی قندهار جنرال عبدالرازق، فرمانده پولیس قندهار، مومن حسین خیل و رئیس اداره امنیت قندهار کشته شدند.
در این حمله همچنین زلمی ویسا، والی ولایت قندهار زخمی شد.

1,426 بازدید

به اشتراک بگذارید

خبرگزاری مرکزی - © 2019