چهارشنبه 29 جوزا، 1398

کمک بلاعوض دو میلیون دالری کوریای جنوبی به افغانستان

کوریای جنوبی ۲٫۲ میلیون دالر آمریکایی را به هدف کمک به مضررین و بیجاشدگان خشک‌سالی در کشور از طریق یونیسف اختصاص داده است.

به گزارش خبرگزاری مرکزی، این کمک بر اساس امضای توافق‌نامه‌ی که میان وزارت امور خارجه کوریای جنوبی با دفتر سازمان ملل متحد در افغانستان (یونسیف)، صورت گرفته است.

ادیلی خدر، نماینده یونسف در افغانستان ابراز داشته است که ۲۱ هزارخانواده که نصف جمعیت آن‌ها را اطفال تشکیل می‌دهد در این کشور بیجا شده‌اند؛ هم‌چنان سال‌ها جنگ، خشونت، فقر و خشک‌سالی بی‌سابقه وضعیت زندگی اکثریت خانواده‌های افغانرا متأثر ساخته که این کمک مالی، صحت اطفان و زنان این کشور را در فصل زمستان، محافظت خواهد کرد.

ری ژا هیونگ، سفیر کوریای جنوبی در کابل نیز در این زمینه اظهارداشته است که در حدود ۸۳ هزار خانواده در سراسر افغانستان نیازمند به کمک هستند تا بتوانند با مشکلات فراراه شان مبارزه کنند. او هم‌چنین از اداره یونیسف از بابت کمک‌ها، اظهار تشکری کرده است.

در خبرنامه دفتر یونسف در کابل آمده است: «برای مقابله با وضعیت سخت زمستان، اداره یونسف به همکاری سخاوت مندانه دونرهایش، برای حدود ۲۱۰۰۰ خانواده که ۵۸ درصد آنرا اطفال تشکیل می‌دهند و از اثر جنگ‌ها و حوادث طبیعی در ولایت‌های هرات، بادغیس و غور متاثر گشته‌اند، بسته‌های مواد ضروری غیرغذایی شامل کمپل، مواد مورد نیاز خانواد‌گی چون وسایل آشپزخانه، ترپال و لباس‌های زمستانی برای اطفال راتوزیع کرده است.»

2,914 بازدید

به اشتراک بگذارید

خبرگزاری مرکزی - © 2019