یکشنبه 28 میزان، 1398

فیفا وظیفه رئیس فدراسیون فوتبال را به حالت تعلیق درآورد

فیفا وظیفه کرام الدین کریم، رئیس فدراسیون فوتبال را برای ۳ ماه به تعلیق درآورده و او را از حضور در تمامی اتفاقات مربوط به فوتبال در داخل و بیرون از افغانستان محروم کرد.

به گزارش خبرگزاری مرکزی، فدراسیون بین‌المللی فوتبال (فیفا)، کرام‌الدین کریم، رئیس فدراسیون فوتبال کشور را به دلیل اتهام «آزار جنسی» بازیکنان تیم ملی فوتبال بانوان کشور از حضور در تمامی فعالیت‌های مربوط به فوتبال حداقل برای سه ماه محروم کرده است.

این اقدام پس از آن انجام می‌شود که چندی پیش لوی سارنوالی وظایف شماری از مسئولان ارشد فدراسیون فوتبال از جمله رئیس این فدراسیون را به حالت تعلیق درآورده بود.

هفته گذشته رئیس جمهور غنی از لوی سارنوالی خواسته بود که این اتهام آزار جنسی را با دقت بیشتر بررسی کند.

ده روز پیش، روزنامه گاردین، چاپ بریتانیا در گزارشی نوشت که مسئولان فدراسیون فوتبال افغانستان به «سوء استفاده جنسی و فیزیکی» از اعضای تیم ملی فوتبال زنان افغانستان متهم شده‌اند.

این روزنامه مدعی شد افرادی که با تیم ملی فوتبال زنان افغانستان از نزدیک در تماس هستند به این روزنامه گفته‌اند که این سوءاستفاده در دفتر فدراسیون فوتبال افغانستان در کابل و در کمپ تمرین تیم ملی فوتبال افغانستان در فبروری سال گذشته در کشور اردن اتفاق افتاده است.

خالده پوپلزی، کاپیتان پیشین تیم ملی فوتبال زنان افغانستان که در سال ۲۰۱۶ افغانستان را ترک کرد و اکنون در دنمارک است، همراه با سرمربی سابق امریکایی تیم ملی فوتبال زنان به گاردین گفتند که با توجه به سیستمی که در افغانستان وجود دارد، احساس کردند که نمی‌توانند از زنان فوتبالیست حمایت کنند.

با این حال شماری از بازیکنان فعلی تیم فوتبال بانوان افغانستان این اتهامات را رد کرده ‌اند.

2,128 بازدید

به اشتراک بگذارید

خبرگزاری مرکزی - © 2019