یکشنبه 28 میزان، 1398

وظایف رییس و پنج عضو دیگر فدراسیون فوتبال به حالت تعلیق درآمدند

لوی سارنوالی، وظایف رییس‌ و پنج عضو فدراسیون فوتبال را پس از اتهام‌های آزار و اذیت جنسی اعضای تیم ملی فوتبال بانوان کشور در این فدراسیون، به حالت تعلیق درآورد.

به گزارش خبرگزاری مرکزی، فاضل فضلی، مشاور رییس‌جهمور غنی در صفحه تویترش نگاشته است که وظایف رئیس و پنج‌عضو دیگر فدراسیون فوتبال کشور به حالت تعلیق درآمده است.

پیش از این، لوی سارنوالی اعلام کرده بود که اتهام‌های آزار واذیت جنسی و فزیکی شماری از اعضای تیم ملی فوتبال بانوان کشور از سوی اعضای این فدراسیون را بررسی می‌کند.

این در حالی‌است که خالده پوپل، عضو پیشین تیم ملی فوتبال بانوان کشور که اکنون در دنمارک زندگی می‌کند، این اتهام‌ها را بر اعضای رهبری فدراسیون فوتبال کشور وارد کرده‌بود.

او در گفت‌وگو با رسانه‌ها به گونۀ نمونه از آزار و اذیت جنسی بانوان فوتبالیست کشور در یک اردوگاۀ تمریناتی در سال ۲۰۱۶ در اردن گفت: «چلنچی که همیشه در برابر بازیکنان ما قرار می‌گرفت، آزار و اذیت جنسی از طرف مسئولان، از طرف ترینرها و اشخاصی که به نام نمایندۀ فدراسیون فوتبال افغانستان در کمپ‌های تمرینی ما می‌آمدند، بود.»

روزنامۀ گاردین نیز، در این باره از زبان خالده پوپل، نگاشته‌است که آقای کریم در دفتر کارش تخت خوابی دارد که دروازه‌های این اتاق تنها با اثر انگشت باز می‌شوند.

همزمان با این، فدراسیون جهانی فوتبال نیز اعلام کرده‌است که اتهام‌‎های آزار و اذیت جنسی اعضای تیم ملی فوتبال بانوان افغانستان را بررسی می‌کند.

1,888 بازدید

به اشتراک بگذارید

خبرگزاری مرکزی - © 2019