سه شنبه 28 جوزا، 1398

حمله انتحاری مرگبار در چابهار ایران دست‌کم ۳۰ کشته و زخمی برجای گذاشت

در نتیجه یک حمله انتحاری در چابهار ایران، صبح امروز پنج‌شنبه(۱۵ قوس) دست‌کم ۳۰ تن کشته و زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری مرکزی به نقل از رسانه‌های ایرانی، حمله انتحاری از نوع موتر بمب که ستاد نیروی انتظامی چابهار را هدف قرار داد، باعث کشته شدن دست‌کم ۲ نفر و زخمی شدن ۲۷ نفر شده است.

تسنیم نوشته است که در میان مجروحان شماری زن و کودک به چشم می‌خورند که به شفاخانه «امام علی» چابهار اعزام شدند.

این موتر بمب در ساعت ۹ و ۵۵ دقیقه صبح امروز در حالی که تلاش داشت وارد ستاد نیروی انتظامی شود در محدود در ورودی ستاد متوقف شده است و مهاجمان در همین مکان خودرو را منفجر کرده‌اند.

ایرنا خبر داده است که «حیدرعلی کیخا» فرمانده نیروی انتظامی چابهار از جمله کشته شدگان این انفجار است با این حال این خبر لحظاتی بعد تکذیب شد. هنوز دقیقا مشخص نیست چه کسانی در این ستاد کشته شده است.

به گزارش رجا نیوز گروه «انصارالفرقان» از گروه‌های شبه‌نظامی در منطقه بلوچستان مسئولیت این حمله انتحاری را برعهده گرفته است.

خبرگزار فارس با انتشار عکسی از حضور فرمانده نیروی زمینی سپاه در محل این حمله انتحاری در چابهار خبر داده است.

محمد مساعد خبرنگار شرق که در نزدیکی محل انفجار بوده در توئیتر خود از کشته شدن ۳ نفر و زخمی شدن ۱۹ نفر خبر داده است و نوشته است که حمله انتحاری بوده است.

همچنین برخی منابع از تیراندازی بعد از این حمله سخن گفته‌اند. در ویدیویی که فارس نیوز منتشر کرده به وضوح صدای تیراندازی شدید پس از انفجار شنیده می‌شود.

بندر جابهار از حیطه تحریم های جدید واشنگتن استثناء شده است. این اقدام با توجه به نقش و اهمیت این طرح برای توسعه اقتصادی کشور افغانستان صورت گرفته است.

از این منظر برخی در شبکه‌های اجتماعی ارتباطی بین این حمله انتحاری و مستنثا شدن این بندر از تحریم‌های آمریکا برقرار کرده اند و می‌گویند بندری که تاکنون امن بود درست زمانی که قرار است نقش اقتصادی مهمی در منطقه ایفا کند، ناامن می شود.

در سال ۲۰۱۰ دو حمله انتحاری در مسجد جامع شهر زاهدان در سیستان و بلوچستان دست کم ۲۸ نفر از جمله تعدادی از نیروهای سپاه پاسداران کشته شدند. مسئولیت این حمله را در آن زمان گروه جندالله بر عهده گرفت.

844 بازدید

به اشتراک بگذارید

خبرگزاری مرکزی - © 2019