یکشنبه 1 ثور، 1398

تقدیر بیل گیتس از اقدامات دولت پاکستان علیه فلج اطفال

بیل گیتس رئیس شرکت مایکروسافت، در گفت‌وگوی تلفنی با «عمران‌خان» نخست وزیر پاکستان اقدامات این کشور علیه فلج اطفال و ریشه‌کن کردن این بیماری را ستود.

به گزارش خبرگزاری مرکزی نقل از داون نیوز، «عمران خان» نخست وزیر پاکستان ضمن یک تماس تلفنی با «بیل گیتس» مالک شرکت مایکروسافت به گفت‌وگو پرداخت.

بیل گیتس در این تماس با اشاره به فعالیت‌های بنیاد «بیل و میلندا گیتس» برای مبارزه با بیماری‌های صعب العلاج تلاش دولت پاکستان برای ریشه کن کردن فلج اطفال را ستود.

وی تصریح کرد: «در دوره فعالیت دولت جدید پاکستان اقدامات مثبت بسیاری آغاز شده است و امیدواریم این تلاش‌ها ثمر بخش باشد.»

بیل گیتس تاکید کرد: «برای پیشرفت پاکستان در دیگر زمینه‌ها از جمله آی.تی با دولت این کشور همکاری خواهیم کرد.»

عمران خان نیز در این مکالمه نیم ساعته با تقدیر از حمایت‌های بیناد گیتس گفت: «ریشه‌کن شدن فلج اطفال در پاکستان مرهون تلاشهای این بیناد و مسئولین پاکستانی است و امیدواریم این همکاری‌های در زمینه‌های دیگر ادامه پیدا کند.»

وی تصریح کرد: «برخی ایده هایی که از سوی بیل گیتس مطرح شده و در کشورهای مختلف جهان در حال انجام است را در پاکستان نیز اجرایی می‌کنیم تا فقر و غربت در مناطق روستای از بین برود.»

گفتنی است بیناد گیتس طی سال‌های اخیر یکی از مهم‌ترین اهداف خود را کشور پاکستان قرار داده است و با تلاش این بیناد و همکاری مسئولین دولت پاکستان در سال جاری تنها 2 مورد فلج اطفال در این کشور گزارش شد.

736 بازدید

به اشتراک بگذارید

خبرگزاری مرکزی - © 2019