دوشنبه 6 جولای، 2020

مقامات ارشد امنیتی: حملات جنگ‌جویان طالب گسترش یافته و ما امکانات کافی برای مقابله با آنها نداریم

وزارت دفاع ملی پس از افزایش حملات گسترده جنگجویان طالب در نقاط مختلف کشور اعتراف کرده که حملات جنگجویان طالب بطور بی‌سابقه‌ای افزایش یافته و نظامیان افغان نیز امکانات کافی برای مقابله با آنها را ندارند.

به گزارش خبرگزاری مرکزی، طارق‌شاه بهرامی وزیر دفاع کشور و ویس احمد برمک وزیر داخله که برای پاسخگویی در باره وضعیت امنیتی به پارلمان رفته بودند، دلیل ناکامی‌ها در دفع حملات جنگجویان طالب را گستردگی آن و نبود امکانات کافی برای مقابله با این‌جنگجویان عنوان کردند.

به گزارش «خامه»، بهرامی در این جلسه با اشاره به حملات گسترده جنگجویان طالب به ولایت‌های غزنی، ارزگان، غور، قندوز و فاریاب تصریح کرد که نیروهای امنیتی امکانات کافی را برای دفع حملات در این سطح و گستردگی در اختیار ندارد.

وزیر داخله نیز در توجیه وضعیت امنیتی گفت: «تشدید جنگ و افزایش تلفات نیروهای امنیتی به دلیل عدم (موجودیت) امکانات صورت گرفته است.»

مقامات ارشد نظامی در حالی نبود امکانات را دلیل عدم توانایی در دفع حملات گسترده جنگجویان می‌دانند که چند ماه پیش ظهور بالگردهای داعش در نقش فرشته نجات تروریست‌های داعش از محاصره جنگجویان طالب انتقادات گسترده‌ای را به دنبال داشت.

بالگردهای ارتش در سال جاری در حالی برای نجات 250 تروریست داعشی اعزام شدند که در عین حال نیروهای امنیتی افغان در مناطق مختلف این کشور تحت محاصره و حملات جنگجویان قرار داشتند و با وجود درخواست‌های مکرر برای دریافت تدرکات و نیروهای پشتیبانی هیچ کمکی را دریافت نکردند.

خبرگزاری مرکزی - © 2020