دوشنبه 6 جوزا، 1398

شورای امنیت ملی: به خصوصی سازی جنگ در افغانستان تحت هیچ شرایطی اجازه نخواهیم داد

دفتر شورای امنیت ملی با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده است که به هیچ‌عنوانی اجازه نمی‌دهد جنگ توسط کمپنی‌های خصوصی امنیتی آمریکا در افغانستان به پیش برده شود و به تجارت پرسود تبدیل شود.

به گزارش خبرگزاری مرکزی، در خبرنامه‌ای که امروز پنج‌شنبه (۱۲ میزان) ازسوی شورای امنیت ملی به نشر رسیده آمده است: «در این اواخر بحث‌های خصوصی‌سازی جنگ افغانستان، با هدف افزودن عناصر خارجی و غیر مسئول در جنگ افغانستان، صورت گرفته است. دیدگاه خصوصی سازی جنگ افغانستان، اصل را که افغان ها خود تعیین کننده آینده خود می باشند، نقض می کند. نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان در چارچوب قوانین کشور مسئولیت و صلاحیت حفاظت از ارزش های اسلامی، حاکمیت ملی، استقلال و تمامیت ارضی کشور و مردم عزیزمان را دارند.»

خبرنامه می افزاید که حکومت افغانستان اجازه نمی‌دهد که ارزش‌های مبارزه نیروهای امنیتی کشور بخاطر سود جویی، تحقیر گردد.

در خبرنامه تصریح شده است: «دولت افغانستان از بحث های مخرب و متضادی که در زمینه صورت گرفته به هیچ وجه چشم پوشی نخواهد کرد بلکه به عنوان یک کشور مستقل، تمام گزینه های حقوقی را علیه کسانی که در تلاش خصوصی سازی جنگ در افغانستان می باشند، بررسی خواهد کرد.»

اخیراً اریک پرنس بنیان‌گذار و رییس پیشین شرکت امنیتی بلک واتر در گفتگو با یک رسانه خصوصی در کابل گفت که نیروهای او می‌توانند در شش ماه، وضعیت جنگ را در افغانستان تغییر دهند.

بربنیاد طرح پرنس، ۳۶۰۰ نیروی این شرکت به افغانستان خواهند آمد و در هر کندک ارتش، ۳۶ تن از این نیروها جا به جا خواهند شد. این نیروها، از هواپیماهای جنگی و اکمالاتی برخوردار خواهند بود و در هر پرواز، نیروهای او با نیروهای ناتو و نظامیان افغانستان یکجا خواهند بود و در برابر قوانین افغانستان نیز پاسخ‌گو خواهند بود.

1,543 بازدید

به اشتراک بگذارید

خبرگزاری مرکزی - © 2019