جمعه 3 جوزا، 1398

مجلس سنا: خصوصی سازی جنگ ناامنی را بیشتر می کند

تصمیم تازه آمریکا برای خصوصی‌سازی جنگ جاری در افغانستن با واکنش‌های تند اعضای مجلس سنا مواجه شده و آن‌ها می‌گویند خصوصی‌سازی جنگ در کشور ناامنی و بی‌ثباتی را بیشتر می‌کند.

به گزارش خبرگزاری مرکزی، اعضای مجلس سنا می‌گویند سپردن جنگ افغانستان به عساکر اجیر و اعضای کمپنی‌‌های امنیتی افغانستان را به سرنوشت سوریه و عراق گرفتار خواهد کرد.

نبیه مصطفی زاده یکی از اعضای مجلس سنا می‌گوید:‌ «جنگ افغانستان از سوی امریکا خصوصی می‌شود و تجربه نشان داده که وضعیت کشور مانند عراق بدتر خواهد شد، چالش های مردم نیز افزایش خواهد یافت و نباید اجازه داده شود تا این تصمیم امریکا در افغانستان عملی گردد.»

گلالی اکبری سناتور دیگر می‌افزاید که افغانستان با امریکا پیمان امنیتی امضا کرده است، از این رو مسوولیت مهار کردن جنگ افغانستان به دوش آمریکا است.
درهمین حال فضل هادی مسلیمار رئیس مجلس سنا با سپردن جنگ به شرکت بلک واتر مخالفت کرده و می‌گوید که خصوصی سازی جنگ در افغانستان به سود کشور نیست و افغانستان را به بحران خواهد برد.

با این حال شماری از سناتوران تاکید می‌ورزند که امریکا باید در تعهدات‌اش در برابر افغانستان به گونه راستین عمل کند و برای تجهیز نظامیان کشور و نابودی گروه های هراس افکن بیشتر تلاش کند، درغیر آن صورت ماموریت امریکا در افغانستان با ناکامی مواجه خواهد شد.

1,468 بازدید

به اشتراک بگذارید

خبرگزاری مرکزی - © 2019