دوشنبه 21 دلو، 1398

شش ولسوالی ولایت غزنی بصورت کامل در تصرف جنگجویان طالب قرار دارد

اعضای شورای ولایتی غزنی و شماری از باشندگان آن ولایت می‌گویند، جنگ‌جویان طالب بر شش ولسوالی این ولایت تسط کامل دارند.

به گزارش خبرگزاری مرکزی، عبدالباری شلگری عضو شورای ولایتی غزنی دیروز سه شنبه (۳ میزان) به رسانه‌ها گفت، بعد از حمله بر شهرغزنی، جنگ‌جویان طالب شش ولسوالی این ولایت را تصرف کرده اند.

حدود یک و نیم ماه پیش، جنگ‌جویان این گروه بر شهر غزنی حملات گروهی را انجام دادند، جنگ‌ها پنج روز ادامه یافت که در نتیجه آن صدها فرد ملکی، سربازان و افراد جنگ‌جویان طالب کشته و مجروح شدند.

به اساس معلومات شلگری، درحال حاضر ولسوالی‌های «ده یک»، «خواجه عمری»، «اجرستان»، «جغتو»، «رشیدان» و «ناوه» بطورکامل زیر کنترول جنگ‌جویان طالب قرار دارد.

همچنان رحیم الله یکی از باشندگان ولسوالی «اجرستان» که اکنون در شهرغزنی زندگی دارد به رسانه‌ها گفت که جنگ‌جویان طالب ولسوالی آنها را طورکامل تصرف کرده است.

نامبرده گفت: «از مدت طولانی ولسوالی ما درگیرجنگ بود، اکثرخانواده ها کوچ کردند اما در این اواخر، ولسوالی کاملاً در اختیار جنگ‌جویان طالب قرار دارد و سربازان حکومتی درآن وجود ندارد.»

به همین ترتیب، رحمت الله یکی دیگر از باشنده شهرغزنی، به پژواک گفت که حکومت مراکز ولسوالی‌های تحت تسلط جنگ‌جویان را به شهر غزنی انتقال داده اند.

نامبرده با ابراز نگرانی گفت: «اگرحکومت این ولسوالی‌ها را دوباره تصرف نکند، امنیت شهرغزنی به همین منوال با تهدید مواجه خواهد بود و امکان دارد که شهرغزنی دوباره سقوط کند.»

برخی باشندگان دیگراین ولایت نیز اظهارات مشابه ابرازکردند.

اما مسؤلین حکومتی غزنی می‌گویند که جنگ‌جویان صرف بر سه ولسوالی حاکمیت دارند.

محمد عارف نوری سخنگوی والی غزنی، می‌گوید، ولسوالی های اجرستان، خواجه عمری و ناوه درکنترول جنگ‌جویان طالب قرار دارند.

نوری می‌گوید که نیروهای امنیتی، از ولسوالی خوگیانی عقب نشینی تکتیکی نموده بودند اما دوباره تصرف کرده و اکنون نیروهای امنیتی در آن مستقر اند.

 

22,436 بازدید

به اشتراک بگذارید

خبرگزاری مرکزی - © 2020