شنبه 4 جوزا، 1398

جنگجویان طالب مذاکره با آمریکایی ها در «دبی» و «بگرام» را رد کردند

جنگ‌جویان طالب با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده‌اند که در میدان هوایی بگرام و شهر «دبی» امارات با آمریکایی‌ها مذاکره نمی‌کنند.

به گزارش خبرگزاری مرکزی، «ذبیح الله مجاهد» سخنگوی جنگ‌جویان طالب اعلام کرد که برخی از رسانه‌ها شایعاتی مبنی بر دیدارهای هیئتی از سران جنگ‌جویان طالب با آمریکایی‌ها را منتشر کرده‌اند که به دور از حقیقت است.

این بیانیه تاکید کرد که برای فعالیت‌های سیاسی جنگ‌جویان طالب دفتر قطر بهترین آدرس این گروه است و تمام تماس‌ها باید از این طریق انجام شوند.

مجاهد اظهارداشت که هیچ فردی از جنگ‌جویان طالب با آمریکایی‌ها در بگرام و دبی دیدار نداشته است.

بر اساس بیانیه، بعضی از اشخاص با فریب آمریکایی‌ها ممکن است که چنین تاکتیک‌هایی را انجام داده باشند همچنان که در گذشته نیز آمریکا در چنین دام‌هایی گرفتار شده بود اما واقعیت این است که هرگونه تماس سیاسی جنگ‌جویان از طریق دفتر سیاسی و آدرس‌های مشخص صورت می‌گیرد.

سخنگوی جنگ‌جویان این گروه گفت که آمریکایی‌ها باید درک کنند که چنین تماس‌های تزویری و جعلی روند اصلی گفت‌وگوها را با مشکل روبرو خواهد کرد.

پیش از این بی.بی.سی گفته بود که یک هیئت به نمایندگی از جنگ‌جویان طالب برای مذاکره با نمایندگان سازمان ملل و صلیب سرخ جهانی به دبی سفر کرده است.

1,336 بازدید

به اشتراک بگذارید

خبرگزاری مرکزی - © 2019