جمعه 3 جوزا، 1398

ترامپ در خواست ملاقات «اشرف غنی» را نپذیرفت

گزارش‌های خبری حاکی از آن است که دلیل عدم سفر رئیس جمهور غنی برای شرکت در مجمع عمویم سازمان ملل در آمریکا و سفر رئیس اجرائیه بجای وی به دلیل رد درخواست غنی برای دیدار با ترامپ است.
به گزارش خبرگزاری مرکزی، قرار است داکتر عبدالله رئیس اجرائیه کشور هفته آینده برای شرکت در نشست مجمع عمومی سازمان ملل به نیویورک سفر کند.
این در حالی است که سال گذشته به نمایندگی از افغانستان «محمد اشرف غنی» رئیس جمهور کشور در نشست سازمان ملل شرکت و در حاشیه نشست نیز با دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا دیدار کوتاهی داشت.
یک منبع دولتی که خواست نامش فاش نشود در این باره به «رادیو آزادی» گفت که امسال نیز قرار بود اشرف غنی در این نشست حضور پیدا کند.
این منبع در ادامه درباره دلیل لغو شدن سفر غنی به نیویورک چیزی نگفت اما «ناظر محمد مطمئن» تحلیلگر مسایل سیاسی و خبرنگار در توئیتی اعلام کرد که اشرف غنی خواستار این بوده تا در حاشیه این نشست با ترامپ دیدار کند که درخواستش رد شده است.
هفتاد و سومین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل قرار است روز سه‌شنبه 25 سپتامبر در مقر این سازمان در شهر نیویورک آغاز شود و هیئت افغانستان نیز 26 سپتامبر در این نشست سخنرانی خواهد کرد.

1,846 بازدید

به اشتراک بگذارید

خبرگزاری مرکزی - © 2019