جمعه 28 سرطان، 1398

ترامپ به دنبال خصوصی سازی کردن جنگ در افغانستان است

بنیانگذار شرکت امنیتی «بلک واتر» می‌گویدکه رئیس جمهور آمریکا وقتی از جزئیات طرح خصوصی‌سازی جنگ در افغانستان آگاه شد، علاقه خود را درباره اجرای این طرح اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری مرکزی، «اریک پرنس» بنیانگذار شرکت امنیتی «بلک واتر» که تلاش می‌کند تا رئیس جمهور آمریکا را به خصوصی‌سازی جنگ در افغانستان متقاعد کند بار دیگر با حضور در یک برنامه تلویزیونی از این طرح دفاع کرد.

پرنس در برنامه تلویزیونی «رایزینگ» گفت: «به جای خصوصی‌سازی خواندن این طرح آن را باید «عقلانی کردن» جنگ افغانستان نامید.»

وی افزود: «اکنون 15 هزار نظامی آمریکایی و 30 هزار نیروی قراردادی در افغانستان مستقر هستند. این طرح شمار این نیروها را به 2 هزار نیروی فعال و 6 هزار نیروی قراردادی کاهش می‌دهد.»

پرنس ادامه داد که طرح وی توانایی‌های رزمی را نیز افزایش خواهد داد و نیروهای قراردادی همواره نیروهای امنیتی افغان را همراهی خواهند کرد.

بنیانگذار شرکت امنیتی بلک واتر که کارنامه سیاهی در کشتار غیرنظامیان توسط سربازان اجیر این شرکت دارد همچنین اظهار داشت که بطور مستقیم با رئیس جمهور آمریکا درباره راهبرد خود صحبت نکرده است.

وی افزود: «با این حال شینده که ترامپ به این طرح علاقه نشان داده است.»

پرنس گفت: «وقتی حدود یک سال و نیم قبل برای نخستین بار مطلبی را درباره استفاده از سربازان اجیر به جای نظامیان آمریکایی در جنگ افغانستان در «وال استریت ژورنال» نوشته بود، افرادی به وی گفتند که ترامپ آن را خوانده و سپس به جنرال «مک مستر» مشاور امنیت ملی وقت خود گفته «از این طرح خوشم می‌آید، نه طرح تو.»

750 بازدید

به اشتراک بگذارید

خبرگزاری مرکزی - © 2019