جمعه 28 سرطان، 1398

نمایندگان مجلس خواستار لغو پیمان امنیتی با امریکا شدند

پس از افزایش ناامنی ها و عدم حمایت هوایی به موقع نیروهای آمریکایی از نیروهای امنیتی کشور، نمایندگان مجلس خواستار بازنگری یا لغو پیمان امنیتی با آمریکا شدند.

به گزارش خبرگزاری مرکزی، عبدالرئوف ابراهیمی رییس مجلس نمایندگان در نشست روز دوشنبه (۱۹سنبله) گفت که بازنگری و یا لغو پیمان امنیتی با آمریکا از صلاحیت مردم و شورای ملی می‌باشد و به زودی روی آن تصمیم گیری می‌شود.

رییس مجلس گفت: «نمایندگانی که طرفدار بازنگری مجدد پیمان امنیتی با امریکا هستند، رسماً طی مکتوبی این درخواست شان را به هیئت اداری بسپارند تا بر اساس آن هیئت اداری کمیسیون اختصاصی را موظف به بازبینی کند.»

محی الدین مهدی عضو مجلس پیشنهاد بازبینی پیمان امنیتی کابل- واشنگتن را مطرح کرد.

آقای مهدی گفت: «موافقت‌نامه استراتژیک افغانستان با امریکا متضمن تامین نظم و امنیت در کشور نشده بل که همه روزه تلفات نیروهای امنیتی افزایش یافته است.»

وی علاوه کرد موافقتنامه امنیتی با آمریکا نه تنها سبب تقویت و تجهیز نیروهای امنیتی افغانستان نشده بل که باعث ایجاد دشمنی افغانستان و کشورهای منطقه شده است.

نذیر احمد حنفی رییس کمیسیون تقنین مجلس نمایندگان گفت که برای بازبینی دوباره پیمان امنیتی با امریکا فقط به امضای ده نماینده مجلس ضرورت است تا آنان بررسی این پیمان را از هیئت اداری مجلس بخواهند.

901 بازدید

به اشتراک بگذارید

خبرگزاری مرکزی - © 2019