جمعه 28 سرطان، 1398

نماینده مردم ننگرهار: اعضای پارلمان آینده را حکومت تعیین می‌کند

نماینده ننگرهار در پارلمان اعلام کرد که ارگ ریاست جمهوری فهرستی از کاندیدای انتخابات پارلمانی را به کمیسیون انتخابات سپرده است تا اعضای پارلمان آینده بر اساس آن تعیین شوند.

به گزارش خبرگزاری مرکزی، «حضرتعلی» نماینده ننگرهار در پارلمان تصریح کرد، کمیسیون انتخابات بر اساس فهرستی که از حکومت دریافت کرده است اعضای پارلمان آینده را تعیین خواهد کرد.

نماینده ننگرهار اظهار داشت: «شواهدی وجود دارند که حکومت فهرستی را به کمیسیون انتخابات فرستاده است که بر اساس آن 200 نفر از هواداران دولت باید در انتخابات پارلمانی پیروز شوند.

وی افزود: «همچنین فهرستی 160 نفره از کاندیدای انتخابات پارلمانی به کمیسیون انتخابات فرستاده شده است تا این کمیسیون از پیروزی آنها در انتخابات پارلمانی جلوگیری کند.»

حضرتعلی تصریح کرد که کمیسیون انتخابات کمیته را برای تعیین افراد مورد نظر دولت در پارلمان آینده این کشور تعیین کرده است.

هفته گذشته نیز ائتلاف بزرگ ملی افغانستان حدود صد هزار شناسنامه تقلبی که استیکر‌های انتخاباتی نیز بر روی آنها برچسب شده بود را در اختیار رسانه‌ها قرار داد.

کمیسیون انتخابات آمار ثبت نام کنندگان در روند انتخابات را 9 میلیون نفر اعلام کرده است.

این در حالی است که احزاب سیاسی، کمیسیون انتخابات و حکومت را به مهندسی انتخابات متهم می‌کنند زیرا از نظر آنها تنها حدود 3 تا 4 میلیون نفر در روند ثبت نام رای دهندگان شرکت کردند.

احزاب سیاسی مدعی هستند که مابقی آن رای دهندگان خیالی هستند که برای مهندسی این روند از سوی دولت و کمیسیون انتخابات تدارک دیده شده است.

1,192 بازدید

به اشتراک بگذارید

خبرگزاری مرکزی - © 2019