جمعه 24 عقرب، 1398

تفاهم نامه کناره گیری عطا محمد نور از ولایت بلخ با ریاست جمهوری افشا شد

عطا محمد نور والی سابق ولایت بلخ محتویات تفاهم‌نامه خود برای کناره‌گیری از مقام ولایت بلخ را افشاء کرده می‌گوید که این تفاهم‌نامه میان او و سلام رحیمی رئیس دفتر ریاست جمهوری به امضاء رسیده است.

به گزارش خبرگزاری مرکزی، ایجاد کمیسیون ارایه طرح تعدیل قانون اساسی، ایجاد کمیسیون چگونگی ارایه طرح تعدیل قانون انتخابات، سپردن گزارش حمله بر مراسم خاک‌سپاری سالم ایزدیار در یک نشست شورای امنیت ملی، برگزاری همزمان انتخابات مجلس و شوراهای ولسوالی‌ها در سال ۱۳۹۷، گزینش اعضای تازه برای کمیسیون‌های انتخاباتی و توزیع شناس‌نامه‌های برقی بربنیاد قانون ثبت احوال نفوس سال 1392 از موضوعات آمده در این تفاهم نامه استند.

آقای نور می‌گوید که این تفاهم نامه میان او و «سلام رحیمی» رئیس دفتر رئیس‌جمهور غنی امضا شده است.

والی سابق بلخ افزود: «من هم این تفاهم را هم امضا کردم و هم پیش از این که امضا شود گفتم که یک یکی فرمانش را برای من بیاورید، تمام فرمان ها نزدم است و نشان تان می‌دهم من کار خام نکردم.»

دو طرف در تفاهم نامه، در بارۀ گزینش اعضای تازه برای کمیسیون‌های انتخاباتی و نیز توزیع شناس‌نامه‌های برقی بربنیاد قانون ثبت احوال نفوس سال 1392 به توافق نرسیده اند.

و نیز گفته شده است که برگزاری همزمان انتخابات مجلس و شورا های ولسوالی‌ها در سال 1379 در برنامه کاری کمیسیون مستقل انتخابات است.

در همین حال، محمد ناطقی، رئیس کمیسیون نظارت از تطبیق توافق‌نامه حکومت وحدت ملی می‌گوید که بسیاری از تعهدات دیگر حکومت نیز عملی نشده اند.

وی تصریح کرد: «در مورد لویه جرگه و تعدیل قانون اساسی هیچ‌گام برداشته نشده است و در مورد تأسیس اصلاح در تأسیسات اساسی دولت هم هیچ کاری نشده است از اپوزیسیون هم هیچ خبری نیست.»

با این هم، عطامحمد نور می‌گوید که در نخستین دیدارش با رئیس‌جمهور پس از برکناری‌اش از مقام ولایت بلخ، رئیس‌جمهور غنی از وی خواست تا در انتخابات آیندۀ ریاست جمهوری به تیم انتخاباتی‌اش بپیوندد.

3,476 بازدید

به اشتراک بگذارید

خبرگزاری مرکزی - © 2019