جمعه 28 سرطان، 1398

اختلاف نظر جنرالان اردوی ملی افغانستان و فرماندهان نظامی آمریکا در مورد چگونگی پیشبرد جنگ

وال استریت ژورنال در گزارشی در مورد وضعیت امنیتی افغانستان و سفر غیرمنتظره جیمز ماتیس وزیر دفاع آمریکا نوشته است، در حالی که از جنگ افغانستان ۱۷ سال می‎گذرد، اما هنوز هم میان فرماندهان بلندرتبه آمریکایی و افغانستان توافق نظر در مورد پیشبرد جنگ دیده نمی شود.

به گزارش خبرگزاری مرکزی، روزنامه وال استریت ژورنال نوشته است، جیمز ماتیس وزیر دفاع آمریکا همراه با جنرال جوزف دانفورد رئیس ستاد ارتش آمریکا، دیروز جمعه (16 سنبله) به کابل رفت.

این روزنامه نوشته که حکومت ترامپ از یک‎سو در تلاش است که گفتگوها با جنگ‎جویان طالب بزودی آغاز شود و از جانب دیگر فشارها را بر این گروه در میدان های جنگ حفظ کرده است.

وال استریت ژورنال نوشته است، ماتیس در حالی به کابل رفت که توافق نظر کامل، میان مقام ها در افغانستان و امریکا که جنگ هفده ساله را در برابر جنگ‎جویان طالب و سایر گروه های شورشی پیش برده اند، دیده نمی شود.

در ادامه نوشته است، میلر هنگام تائیدی اش، با تفاوت دیدگاه از فرماندهان پیشین آمریکایی، تعهد کرده بود تا هنگامی که وضعیت افغانستان به صورت واقعی به سوی بهبود نرود، هیچگاه در این مورد ادعا نخواهد کرد.

جنرال جیمز ماتیس، وزیر دفاع ایالات متحده و جنرال جوزف دانفورد، رئیس ستاد ارتش این کشور در رأس یک هیأت بلند پایۀ امریکایی روز گذشته در یک سفر از قبل اعلام ناشده وارد کابل شدند و با رهبران حکومت وحدت ملی دیدار کردند.

1,144 بازدید

به اشتراک بگذارید

خبرگزاری مرکزی - © 2019