جمعه 28 سرطان، 1398

آمریکا قرار داد خرید هواپیماهای «سوپرتوکانو» برای ارتش افغانستان را تایید کرد

وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا اعلام کرده است که قرار داد تهیه هواپیماهای «سوپرتوکانو» برای ارتش افغانستان را تا سال 2024 تمدید کرده است.

به گزارش خبرگزاری مرکزی به نقل از تسنیم، وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا اعلام کرد که آن‎وزارت قرارداد تهیه هواپیماهای بال ثابت «سوپرتوکانو» برای ارتش افغانستان را تا سال 2024 تمدید کرده است.

در این گزارش همچنان آمده است که 9 فروند از این هواپیماها برای آموزش 30 تن از خلبان‌های افغانستان و 90 نفر از نیروهای دیگر از جمله تیم تعمیر و نگهداری در یک پایگاه نظامی در گرجستان مورد استفاده قرار دارد و نیروی هوایی افغانستان نیز از 12 فروند دیگر حمایت نزدیک هوایی از ارتش افغانستان استفاده می‌کند.

قابل یادآوری است که یک فروند از این هواپیماها نیز در حال آموزش دچار سانحه شد و تاکنون جایگزین نشده است.

سوپر توکانو نسبت به جت‌ها قابلیت پرواز در ارتفاع پایین‌تر و با سرعت کمتر را دارد که این قابلیت، هواپیماهای سوپرتوکانو را به جنگنده‌ای مناسب  برای هدف قرار دادن گروه‌های مخالف در افغانستان تبدیل کرده است.

از سوی دیگر نیز سوپر توکانو توانایی فرود بر زمین‌های خاکی را دارد و نیازی به باند طولانی برای بلند شدن نیز ندارد و این هواپیماها همچنین سوخت کمتری نسبت به جت‌ها مصرف می‌کنند و قابلیت پرواز بی‌وقفه به مدت سه ساعت را دارند.

1,378 بازدید

به اشتراک بگذارید

خبرگزاری مرکزی - © 2019